Založ si blog

Belgický profesor imunológie upozornil na možný súvis mRNA vakcín a rakoviny na vlastnom prípade

Významný bruselský lekár a dlhoročný propagátor vakcín Michel Goldman podstúpil očkovanie proti Covid a krátko nato začal svoj boj s rakovinou za veľmi podozrivých okolností. Rozhodol sa zverejniť podrobnosti svojho zdravotného stavu, aby sa stali predmetom štúdia odborníkov a žiada ďalší výskum v tomto smere, ktorý by potvrdil alebo vyvrátil jeho podozrenia o škodlivosti Covid vakcíny.

Goldman (67) je profesorom imunológie a farmakoterapie na Slobodnej univerzity v Bruseli, kde založil a vedie Inštitút pre interdisciplinárnu inováciu v zdravotníctve. V nedávnej minulosti šéfoval Iniciatíve pre inovatívnu medicínu, ktorá získala 2 mld eur pre svoj výskum. Tento slávny belgický doktor nedávno vyhlásil, že podozrieva 3. dávku vakcíny z extrémneho zhoršenia jeho rakovinovej diagnózy, no ešte v decembri 2020 verejne odporúčal mRNA vakcíny.

Následne bol diagnostikovaný na rakovinu, konkrétne angioimmunoblastickú T-bunkovú lymfómu. Aj preto sa ponáhľal pre 3. dávku – veriac, že práve jeho imunitný systém potrebuje ochranu vakcíny, keďže začal podstupovať chemoterapiu. No následne ostal nepríjemne prekvapený výsledkom CT skenu. Úplne neočakávane po pár dňoch sa jeho rakovina rozrástla do šialených rozmerov, čo uviedol v rozhovore pre americký The Atlantic. Ten to opísal takto: „Vyzeralo to, akoby niekto spustil ohňostroj v tele Michela,“

Prof. Goldman spolu so svojim bratom Sergeom, tiež vedcom a vedúcim nukleárnej medicíny na Slobodnej univerzite v Bruseli, začali upodozrievať vakcínu. Rakovinové zhluky sa totiž objavili nesymetricky práve okolo pravého podpazušia, teda na strane, kde Michel Goldman dostal 3. dávku. Pritom prvotný CT sken zobrazil rakovinové ložisko pri ľavom podpazuší. Asi nie náhodne, keďže prvé dve dávky dostal práve do ľavého ramena.

V novembri 2021 bratia s kolegami spolu opublikovali prípadovú štúdiu Michelovho prípadu aj s vysvetlením možného mechanizmu: Nakoľko mRNA vakcíny s modifikovanými nukleosidom (Comirnaty a Spikevax) silno aktivujú bunky T-folikulárne pomocné bunky, je dôležité skúmať možný dopad týchto SARS-CoV-2 vakcíny na neoplazmy vplývajúce na tento typ buniek.“ Bratia uzatvárajú, že táto prípadová štúdia „naznačuje, že očkovanie Comirnaty vakcínou môže spúsťať rapídny rozvoj AITL – spomínaného typu lymfómy.“ Žiadajú otvoriť odbornú diskusiu a výskum týchto možných súvislostí.

Už však existuje určitý výskum v tejto oblasti. Na základe telesných skenov zaočkovaných, vrátane tých s rakovinou, sa ukazuje, že sa zvyšuje aktivita lymfatických uzlín v podpazuší na strane, kde je osoba očkovaná. Vo februári 2018 tím výskumníkov Inštitútu pre rakovinovú genetiku na Kolumbijskej univerzite publikoval štúdiu na myšiach s dvoma genetickými mutáciami – tými istými dvoma mutáciami, ktoré sa našli v Goldmanovom nádore – potvrdzujúc, že tieto mutácie vytvárajú predispozíciu pre T-bunky, aby sa zvrhli. Štúdia tiež zistila, že po napichaní myší červenými krvinkami z ovce – experiment, ktorý mal otestovať inváziu mikróbami – u myší sa rozvinul ten istý podtyp lymfómy ako má profesor Goldman.

EÚ už testuje digitálne ID v spolupráci s bankami – Sloboda či útok na slobodu?

24.11.2022

V EÚ sa spúšťa digitálny ID pilotný projekt pod názvom EU digitálna peňaženka za účasti bánk a technologických firiem, ktoré poskytujú aj biometrické rozpoznávacie dáta tváre. Plán je zaviesť digitálnu peňaženku s digitálnym eurom do roku 2024. Už budúci rok bude prijatá legislatíva, jasné špecifikácie a štandardy. Každá členská krajina dostane 12 mesiacov na [...]

Gates i britský premiér majú zainvestované do digitálneho ID, kritici varujú pred nočnou morou

15.11.2022

Gatesova nadácia v septembri oznámila, že venuje 200 miliónov do projektov digitálneho ID zo sľúbených 1,27mld do globálnych zdravotných a rozvojových projektov, ktoré majú podľa nadácie zahŕňať digitálnu verejnú infraštruktúru, „vrátane databázy občianskych registrov, prepojenia platobných systémov, digitálneho ID a systémov na zdieľanie dát“ s cieľom [...]

Britský uznávaný kardiológ najprv propagoval Covid vakcíny, no teraz sa obrátil proti nim

03.10.2022

Po tom, čo sa americký kardiológ Peter McCullough, ktorý je vo svojom odbore najviac citovaným expertom vo svete, postavil proti experimentálnym genetickým vakcínam, sa dnes k nemu pridáva populárny britský kardiológ Aseem Malhorta, známy z médií a kníh, ktoré napísal. Kedysi Covid vakcíne robil reklamu, teraz však opublikoval dva odborné články, v ktorých žiada zastaviť [...]

Laurence Booneová

Francúzska diplomatka pre Pravdu: Ukrajine proti Rusku dodáme ďalšie zbrane

29.11.2022 08:00

Európa nie je v žiadnom prípade zoči-voči ruskej vojne bezmocná. Pre Pravdu to uviedla Laurence Booneová, štátna tajomníčka francúzskeho rezortu diplomacie.

Rusko Ukrajina Vojna Mobilizácia Čiastočná Branci

Demobilizovaný ruský študent: Dostal som starú pušku, delili sme sa aj o spací vak

29.11.2022 06:10

Študent, ktorého prepustili z radov proruských jednotiek na Ukrajine, tvrdí, že k dispozícii mal pušku zo sovietskej éry.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Estónci nabádajú EÚ zdvojnásobiť výdavky na obranu

29.11.2022 05:55, aktualizované: 09:00

Viac ťažkých zbraní Ukrajine, vyššie výdavky na obranu v Európe, navrhujú pobaltské a škandinávske štáty. Kyjev chce transformátory a protivzdušnú obranu.

americké vojnové lode, USS Chancellorsville

Zahnali sme americký krížnik, tvrdí Čína

29.11.2022 05:46

Čínska armáda v utorok uviedla, že v Juhočínskom mori zahnala americký krížnik s riadenými strelami.

janatutkova

Pravdu sú schopní prijať len intelektuálne úprimní ľudia. Nech sa páči

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 151971x
Priemerná čítanosť článkov: 4221x

Autor blogu

Kategórie