Založ si blog

Kanadská vláda si natrvalo ponecháva právomoc zmraziť bankové účty disidentov

V tomto videu kanadská vicepremiérka Chrystia Freeland, ktorá je riaditeľkou Svetového ekonomického fóra Klausa Schwaba, vyhlásila, že vláda zhodnotila potrebu mimoriadnych nástrojov zmraziť účty jednotlivcov zistených cez crowd-fundraisingové platformy, platobné platformy a platobných poskytovateľov. Toto opatrenie by malo byť trvalé a teda nielen v čase vyhlásenia núdzového stavu. Považuje to za nevyhnutné a tiež veľmi mierumilovné ako riešiť náročné a mimoriadne situácie, akou bola podľa vlády aj nelegálna blokáda kamionistami Konvoja slobody. Rovnako si ponecháva možnosť zrušiť platnosť poistenia kamiónov.

Ďalší príklad toho, ako sa opatrenia určené pre mimoriadne opatrenia na dočasnú dobu, stavajú trvalými opatreniami kontroly-chtivých politikov. Vláda pod vedením Justina Trudeaua ich totiž využila na to, aby mohla zrušiť legálny protest konvoja slobody a potrestať jeho účastníkov, dokonca aj ich rodinných príslušníkom, ktorí sa následne nevedeli dostať k finančným prostriedkom na bankových účtoch. Protest vyhlásila v istom momente za nelegálne stanovanie a okupáciu.

Trudeau sa nechal počuť: „Už to nie je viac legálny protest vyjadrujúci nesúhlas s politikou vlády. Teraz je to ilegálna okupácia.“ Len nie je jasné, kedy to vlastne prestal byť legálny protest chránený ústavou. Premiér Kanady ešte pred 2 rokmi dal takýto status na Twitteri: „Kým mnohí z nás pracujú z domu, sú tu ešte ďalší, ktorí to nemôžu – ako kamionisti, ktorí pracujú deň a no, aby zaistili, že naše police sú zásobené. Tak ak môžete, prosím POĎAKUJTE KAMIONISTOVI za všetko, čo robí a pomôžte mu ako môžete“.

Chrystia Freeland, ktorá je po matke ukrajinského pôvodu a s deťmi doma rozpráva ukrajinsky, je zároveň ministerkou financií. Síce študovala ruskú literatúru a históriu, no vydala sa najprv na dráhu novinárky. Neskôr sa stala riaditeľkou agentúry Reuters, odkiaľ zamierila do kanadskej politiky.

Kardiológ na BBC pomenoval príčinu najvyšších nadúmrtí za 50 rokov a stal sa hitom v sledovanosti

31.01.2023

BBC publikovalo nedávno článok o najvyššej úmrtnosti za posledných 50 rokov, ktorú zaznamenali ale až v roku 2022 a ktorá predstavovala o 9% viac ako v roku 2019, tj. 650 000 úmrtí. A hoci na Covid v minulom roku zomrelo 38 000 osôb, čo je podstatne menej ako 90 000 v roku 2020, veľký podiel na nadmernej úmrtnosti v roku 2022 mali nekovidové úmrtia. Najvyšší nárast [...]

Polovica Američanov verí: Príčinou náhlych úmrtí sú Covid vakcíny podľa renomovaného prieskumu

16.01.2023

Uznávaná prieskumná agentúra Rasmussen Report tento mesiac opublikovala výsledky svojho prieskumu naprieč politickým spektrom amerických voličov. Telefonicky a online opýtaných o veľkosti reprezentatívnej vzorky 1000 Američanov kontaktovali 28.-30. decembra s uvádzanou chybnou odchýlkou +/- 3%. Takéto boli odpovede na nasledujúce otázky: „Ako je pravdepodobné, že [...]

Asi najdôležitejšia štúdia o Covid vakcínach s možným vysvetlením, prečo Covid nikdy neskončí

05.01.2023

Nová nemecká štúdia, publikovaná v časopise Vedecká imunológia mala byť v titulkoch koncoročných správ, pretože odhaľuje nové a značne rozrušujúce poznatky o imunitnej reakcii po boostri proti Covid-19, ktoré vysvetľujú, prečo vo viacerých krajinách Európy vidíme v štatistikách negatívnu efektívnosť vakcíny, tz tendenciu očkovaných sa nakaziť. Dnes je [...]

Rusko, Ukrajina, vojna, Cherson, hasiči

ONLINE: Ukrajinci očakávajú februárovú ruskú ofenzívu. Sme pripravení, tvrdia

06.02.2023 06:15, aktualizované: 06:44

Ukrajina má pre prípadnú ruskú inváziu vo februári pripravené rezervy, aby ju odrazila, tvrdí ukrajinský minister obrany.

Čína, USA, balón

Kde sú zvyšky čínskeho balóna? Armáda USA po ňom pátra

06.02.2023 06:06

Armáda Spojených štátov v nedeľu oznámila, že pátra po zvyškoch predpokladaného čínskeho špionážneho balóna, ktorý deň predtým zostrelila.

Čína, balón, špionáž

Balóngate: rozhorí sa medzi USA a Čínou špionážna vojna?

06.02.2023 06:00

Čínsky špionážny balón spľasol. Američania zlikvidovali zariadenie, ktoré sa už niekoľko dní pohybovalo vo vzdušnom priestore Spojených štátov.

Turecko, zemetrasenie

Silné zemetrasenie v Turecku a Sýrii si vyžiadalo množstvo obetí

06.02.2023 05:45

Zemetrasenie v Turecku a Sýrii zasiahlo oblasti, kde je množstvo utečencov zo Sýrie a na sýrskej strane zase veľa vysídlencov.

janatutkova

Pravdu sú schopní prijať len intelektuálne úprimní ľudia. Nech sa páči

Štatistiky blogu

Počet článkov: 40
Celková čítanosť: 164133x
Priemerná čítanosť článkov: 4103x

Autor blogu

Kategórie