Založ si blog

Kanadská vláda si natrvalo ponecháva právomoc zmraziť bankové účty disidentov

V tomto videu kanadská vicepremiérka Chrystia Freeland, ktorá je riaditeľkou Svetového ekonomického fóra Klausa Schwaba, vyhlásila, že vláda zhodnotila potrebu mimoriadnych nástrojov zmraziť účty jednotlivcov zistených cez crowd-fundraisingové platformy, platobné platformy a platobných poskytovateľov. Toto opatrenie by malo byť trvalé a teda nielen v čase vyhlásenia núdzového stavu. Považuje to za nevyhnutné a tiež veľmi mierumilovné ako riešiť náročné a mimoriadne situácie, akou bola podľa vlády aj nelegálna blokáda kamionistami Konvoja slobody. Rovnako si ponecháva možnosť zrušiť platnosť poistenia kamiónov.

Ďalší príklad toho, ako sa opatrenia určené pre mimoriadne opatrenia na dočasnú dobu, stavajú trvalými opatreniami kontroly-chtivých politikov. Vláda pod vedením Justina Trudeaua ich totiž využila na to, aby mohla zrušiť legálny protest konvoja slobody a potrestať jeho účastníkov, dokonca aj ich rodinných príslušníkom, ktorí sa následne nevedeli dostať k finančným prostriedkom na bankových účtoch. Protest vyhlásila v istom momente za nelegálne stanovanie a okupáciu.

Trudeau sa nechal počuť: „Už to nie je viac legálny protest vyjadrujúci nesúhlas s politikou vlády. Teraz je to ilegálna okupácia.“ Len nie je jasné, kedy to vlastne prestal byť legálny protest chránený ústavou. Premiér Kanady ešte pred 2 rokmi dal takýto status na Twitteri: „Kým mnohí z nás pracujú z domu, sú tu ešte ďalší, ktorí to nemôžu – ako kamionisti, ktorí pracujú deň a no, aby zaistili, že naše police sú zásobené. Tak ak môžete, prosím POĎAKUJTE KAMIONISTOVI za všetko, čo robí a pomôžte mu ako môžete“.

Chrystia Freeland, ktorá je po matke ukrajinského pôvodu a s deťmi doma rozpráva ukrajinsky, je zároveň ministerkou financií. Síce študovala ruskú literatúru a históriu, no vydala sa najprv na dráhu novinárky. Neskôr sa stala riaditeľkou agentúry Reuters, odkiaľ zamierila do kanadskej politiky.

Minister Mikulec, Hlavné správy nešírili nenávisť a nepravdu o utečencoch z Ukrajiny!

03.03.2022

Vláda asi potrebovala prekryť včerajšie nariadenie o povinnom ubytovávaní a prevážaní utečencov, preto sa včera rozhodla zablokovať portál Hlavné správy – podľa ministra Mikulca vraj pre dezinformácie o utečencoch. V ten deň mi tam vyšli práve dva články na túto tému, ktoré ako dôkaz svojvoľnosti tejto cenzúrychtivej vlády uverejňujem tu. Ten prvý bol až [...]

Digitálne peniaze programovateľné vládou s obmedzeniami, čo si môžete kúpiť – už za rohom

01.03.2022

Imigračná kríza v Európe môže byť zámienkou zaviesť digitálne ID a odstrihnutie Ruska od Swiftu zas môže ochromiť finančný systém. Vojna spôsobí ešte vyššiu infláciu, ekonomické problémy a potom príde spásonosné riešenie, ktoré globálne elity už dlho pripravujú. Zavedenie digitálnej meny. Posledný podcast Joe Rogana, ktorý je posledný mesiac [...]

Americké a britské úrady skrývajú covid štatistiky, lebo odhaľujú klamstvá o účinnosti vakcín?

25.02.2022

New York Times v článku „CDC nepublikuje veľké množstvo covid dát, ktoré zhromažďuje“ prináša priznanie hovorkyne CDC (Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb), že dôvodom boli obavy z dezinterpretácií ich účinnosti. Tento mesiac podobné rozhodnutie odoprieť verejnosti informácie urobila vláda Škótska, ktorá doteraz zverejňovala podrobné štatistiky, s výhovorkou, [...]

Francúzsko požiar hasiči oheň dym

Chorvátski hasiči bojujú s lesným požiarom na Hvare, vyžiadal si už jednu obeť

07.08.2022 22:06

Požiar krátko ohrozoval obytné oblasti v blízkosti mesta Stari Grad.

Biden

Americký Senát schválil Bidenov sociálny a klimatický balík

07.08.2022 21:56, aktualizované: 22:11

Balík podľa demokratov prinesie pokles emisií skleníkových plynov, zníži ceny liekov a prinúti korporácie a bohatých jedincov platiť viac na daniach.

Taiwan / Fregata / Raketa /

Taiwan po vojenských cvičeniach Číny obnovuje lety cez svoj vzdušný priestor

07.08.2022 19:08

Taiwan bude aj naďalej smerovať lety a lode mimo oblasti čínskeho vojenského cvičenia pri svojom východnom pobreží.

Izrael, Palestínčania, Gaza,

Palestínski džihádisti potvrdili dohodu o prímerí s Izraelom

07.08.2022 17:06, aktualizované: 21:16

Súhlas s dohodou, ktorú sprostredkoval Egypt, už predtým vyjadril Izrael.

janatutkova

Pravdu sú schopní prijať len intelektuálne úprimní ľudia. Nech sa páči

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 130025x
Priemerná čítanosť článkov: 4484x

Autor blogu

Kategórie