Založ si blog

Kanadská vláda si natrvalo ponecháva právomoc zmraziť bankové účty disidentov

V tomto videu kanadská vicepremiérka Chrystia Freeland, ktorá je riaditeľkou Svetového ekonomického fóra Klausa Schwaba, vyhlásila, že vláda zhodnotila potrebu mimoriadnych nástrojov zmraziť účty jednotlivcov zistených cez crowd-fundraisingové platformy, platobné platformy a platobných poskytovateľov. Toto opatrenie by malo byť trvalé a teda nielen v čase vyhlásenia núdzového stavu. Považuje to za nevyhnutné a tiež veľmi mierumilovné ako riešiť náročné a mimoriadne situácie, akou bola podľa vlády aj nelegálna blokáda kamionistami Konvoja slobody. Rovnako si ponecháva možnosť zrušiť platnosť poistenia kamiónov.

Ďalší príklad toho, ako sa opatrenia určené pre mimoriadne opatrenia na dočasnú dobu, stavajú trvalými opatreniami kontroly-chtivých politikov. Vláda pod vedením Justina Trudeaua ich totiž využila na to, aby mohla zrušiť legálny protest konvoja slobody a potrestať jeho účastníkov, dokonca aj ich rodinných príslušníkom, ktorí sa následne nevedeli dostať k finančným prostriedkom na bankových účtoch. Protest vyhlásila v istom momente za nelegálne stanovanie a okupáciu.

Trudeau sa nechal počuť: „Už to nie je viac legálny protest vyjadrujúci nesúhlas s politikou vlády. Teraz je to ilegálna okupácia.“ Len nie je jasné, kedy to vlastne prestal byť legálny protest chránený ústavou. Premiér Kanady ešte pred 2 rokmi dal takýto status na Twitteri: „Kým mnohí z nás pracujú z domu, sú tu ešte ďalší, ktorí to nemôžu – ako kamionisti, ktorí pracujú deň a no, aby zaistili, že naše police sú zásobené. Tak ak môžete, prosím POĎAKUJTE KAMIONISTOVI za všetko, čo robí a pomôžte mu ako môžete“.

Chrystia Freeland, ktorá je po matke ukrajinského pôvodu a s deťmi doma rozpráva ukrajinsky, je zároveň ministerkou financií. Síce študovala ruskú literatúru a históriu, no vydala sa najprv na dráhu novinárky. Neskôr sa stala riaditeľkou agentúry Reuters, odkiaľ zamierila do kanadskej politiky.

Kardiológ na BBC pomenoval príčinu najvyšších nadúmrtí za 50 rokov a stal sa hitom v sledovanosti

31.01.2023

BBC publikovalo nedávno článok o najvyššej úmrtnosti za posledných 50 rokov, ktorú zaznamenali ale až v roku 2022 a ktorá predstavovala o 9% viac ako v roku 2019, tj. 650 000 úmrtí. A hoci na Covid v minulom roku zomrelo 38 000 osôb, čo je podstatne menej ako 90 000 v roku 2020, veľký podiel na nadmernej úmrtnosti v roku 2022 mali nekovidové úmrtia. Najvyšší nárast [...]

Polovica Američanov verí: Príčinou náhlych úmrtí sú Covid vakcíny podľa renomovaného prieskumu

16.01.2023

Uznávaná prieskumná agentúra Rasmussen Report tento mesiac opublikovala výsledky svojho prieskumu naprieč politickým spektrom amerických voličov. Telefonicky a online opýtaných o veľkosti reprezentatívnej vzorky 1000 Američanov kontaktovali 28.-30. decembra s uvádzanou chybnou odchýlkou +/- 3%. Takéto boli odpovede na nasledujúce otázky: „Ako je pravdepodobné, že [...]

Asi najdôležitejšia štúdia o Covid vakcínach s možným vysvetlením, prečo Covid nikdy neskončí

05.01.2023

Nová nemecká štúdia, publikovaná v časopise Vedecká imunológia mala byť v titulkoch koncoročných správ, pretože odhaľuje nové a značne rozrušujúce poznatky o imunitnej reakcii po boostri proti Covid-19, ktoré vysvetľujú, prečo vo viacerých krajinách Európy vidíme v štatistikách negatívnu efektívnosť vakcíny, tz tendenciu očkovaných sa nakaziť. Dnes je [...]

abrams 2

Americký tank Abrams na Ukrajine. Čo všetko sa dá z prvej fotky vyčítať?

29.11.2023 06:00

Po niekoľkých príliš detailných či neostrých fotografiách sa objavil prvý celkový záber tanku M1A1 Abrams na Ukrajine. Hoci ide len o jednu fotku, prezrádza toho celkom dosť.

kiča, čaputová, taraba, mareková

Slovensko za globálne otepľovanie nemôže, tvrdí Taraba. Nestačí len ukazovať prstom, zhodli sa odborníci

29.11.2023 06:00

Podľa koordinátorky Klimatickej koalície Dany Marekovej je Slovensko zatiaľ ako spiaca Šípová Ruženka. Lídrov čaká ďalší klimatický summit.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Putin bude bojovať až do amerických volieb, obávajú sa v USA

29.11.2023 05:55

Šéf NATO Stoltenberg nechce predpovedať vývoj na fronte, pretože považuje vojny za nepredvídateľné. Český prezident Pavel hovorí o limitoch pre Rusko.

mesiac, spln, superspln

Žiara mesiaca počas splnu v celej svojej kráse. Cez víkend ju zachytili pri Nitre

29.11.2023 05:00

Zábery na večernú oblohu nám poslal mReportér Andy Snijders.

janatutkova

Pravdu sú schopní prijať len intelektuálne úprimní ľudia. Nech sa páči

Štatistiky blogu

Počet článkov: 40
Celková čítanosť: 188534x
Priemerná čítanosť článkov: 4713x

Autor blogu

Kategórie