Založ si blog

Kanadský konvoj slobody bol takto potlačený tento víkend

Bude to inšpirácia pre americkú vládu, ktorá očakáva konvoj slobody začiatkom marca vo Washingtone D.C.? Otázkou je, či sa Kanaďania neinšpirovali práve zásahom slovenskej polície pri jesenných protestoch v Bratislave? Tá k tomu nepotrebovala ani vyhlásenie núdzového stavu ako premiér Justin Trudeau…

Už v piatok 18. februára polícia zatkla asi 150 osôb, zúčastňujúcich sa protestu v centre Ottawy, hlavného mesta Kanady, po tom, čo premiér Trudeau vyhlásil núdzový stav. Aj lídri protestu Konvoja slobody boli zatknutí, kamióny postupne odtiahnuté. V sobotu protesty pokračovali a polícia znova zasahovala v plnej zbroji a s chemickými maskami na tvári. Proti demonštrantom použivili aj slzný plyn, strieľali gumové projektily a koňami povalili niekoľko demonštrantov, dokonca postihnutú pani.

Polícia najprv uzavrela centrum Ottawy a na 100 miestach kontrolovala priechod. Vpustení boli len tí, ktorí v „bezpečnej zóne“ bývajú, pracujú alebo vstupujú z medicínskych dôvodov. Napriek tomu pokračovali protesty občanov, ktorí prišli podporiť kamionistov. V piatok začali stovky policajtov na mieste zatláčať dav, niektorí aj na koňoch. O potláčení politických slobôd v Kanade intenzívne informujú americké média z oboch táborov v rozhorčení z nerešpektovania ústavných slobôd.

Americké média boli špeciálne pobúrené vyhrážkami kamionistom, že ak budú zatknutí a ich zvieratá, ktoré bežne v kamiónoch s nimi cestujú, si nikto za pár dní nevyzdvihne, tak ich usmrtia. Zvyšok slobodného sveta bol zhrozený, že premiér západnej krajiny zaobchádza s demonštrantami ako s teroristami a vyhrážal sa zmrazením ich účtov a účtov ich kanadských donorov (polovica z nich je z USA). To sa aj stalo. Smiešne vyznelo, keď však súd v Ontáriu nariadil zmrazenie aj účtov v kryptomene Bitcoin a Etherium viac ako 120 osobám. Bitcoinová platforma/peňaženka Nunchuk reagovala na žiadosť vlády Ontária takto:

My sme poskytovateľom softwaru, nie tradičným finančným sprostredkovateľom. Náš software je voľne k dispozícii. Umožňuje ľuďom eliminovať jednotlivé zlyhania a uchovávať bitcoin najbezpečnejšie, ako je to možné a zároveň zachovať súkromie. Nezhromažďujeme žiadne identifikačné údaje používateľov okrem email adries. Nedržíme ani kľúče. Preto nemôžeme zamraziť vklady „našich užívateľov“, nemôžeme im zabrániť v transfere a nemáme vedomosti o „existenii, podstate, hodnote a mieste“ vkladov našich užívateľov. To vyplýva z dizajnu.“ A na záver dodali ešte perlu: „Keď sa kanadský dolár stane bezcenným, budeme tu tiež pre Vás, aby sme Vám slúžili.“

Líder 3-týždňového protestu Chris Barber ešte pred svojim zatknutím v utorok vyhlásil: „Budeme dodržiavať usmernenia vymáhateľov zákonov. Hneď od prvého dňa sme to hovorili: Keď budeš konfrontovaný policajtom a otvoria sa putá, daj si ruky za chrbát. Príjmi to ako muž. Nikdy som nemal putá… Keď k tomu dôjde, budem prvý, kto bude zadržaný.“ Líderka a hovorkyňa Tamara Lich v stredu zdieľala video s tým, že vie, že bude vzatá do väzby, že je to nevyhnutné a že je s tým ok. Vyzvala k zachovaniu pokoja a dbaniu jeden o druhého. Obaja boli obvinení z viacerých trestných činov.

Barber, Lich a Richter boli menovite uvedení v žalobe rezidentov, ktorí sa sťažovali súdu, že trúbenie kamiónov môže spôsobiť poškodenie sluchu obyvateľov Ottawy. Kanadské média hecovali vládu, aby voči protestujúcim zakročila tým, že neustále kritizovali protest. Spoluorganizátor Benjamin Richter v piatok žiadal políciu, aby nechala kamiony odísť v pokoji. Dôvodom bol incident, keď polícia rozbila okná kamiónu, zobrala jednému kamionistovi z auta zbrane. „Je čas odísť,“ vyhlásil. Tiež bol zatknutý. Polícia dokonca útočila na novinárov, schytala to i akreditovaná novinárka (video tu) portálu Rebel News do očí i do kolena.

Väčšina premiérov kanadských štátov/provincií tvrdí, že núdzový stav vyhlásený federálnou vládou nie je potrebný. Do 7 dní od jeho vyhlásenie ho má odobriť parlament, ten sa však údajne nemohol včera zíjsť kvôli demonštrantom pred parlamentom. Práve pre možnosť zmraziť účty a nariadiť odťahovým službám, ktoré ešte pred týždňom pomoc vláde odmietali, mal byť podľa premiéra Trudeaua zavedený núdzový stav. Toho vyše trištvrtiny populácie považujú za príčinu rozpoltenosti krajiny a jej obyvateľov.

Podľa Newsweeku až 90% kamionistov sú zaočkovaní a protestujú tak proti nanútenému očkovaniu ako aj proti obmedzeniam, ktoré boli podstatne tvrdšie v Kanade ako v USA. Napriek vysokej preočkovanosti v Kanade, premiér Trudeau nemieni ustúpiť demonštrantom za slobodu. Stačilo by tak málo, aby zrušil povinné očkovanie a obmedzenia pre prevádzky, ako to urobili posledný mesiac viaceré štáty Európy. Dokonca niektoré provincie Kanady už zrušili povinné očkovanie.

No Trudeau, ktorého Klaus Schwab zo Svetového ekonomického fóra spomína ako jedného z „našich lídrov“, na ktorých má dosah, sa rozhodol prejaviť ako diktátor. Trudeau sa nechal počuť: „Už to nie je viac legálny protest vyjadrujúci nesúhlas s politikou vlády. Teraz je to ilegálna okupácia.“ Dúfam len, že sa mu bude ťažko vysvetľovať jeho vlastné slová súdu, keď sa zatknutí budú brániť slobodou prejavu a zhromažďovania, kedy to vlastne prestal byť legálny protest, chránený ústavou? Vyhlásením núdzového stavu Trudeuaom samotným, aby ho mohol ukončiť policajnou silou za desiatky miliónov? Premiér provincie Alberta už oznámil, že napadne Trudeaovo vyhlásenie núdzového stavu na súde, lebo ide o neopraviteľné poškodenie demokracie.

Fotografie nemôžem uverejniť, lebo by boli len prevzaté zo zahraničných portálov a videí. Pre rýchle vytvorenie dojmu, odporúčam prejsť fotky portálu Epoch Times tu.

Kardiológ na BBC pomenoval príčinu najvyšších nadúmrtí za 50 rokov a stal sa hitom v sledovanosti

31.01.2023

BBC publikovalo nedávno článok o najvyššej úmrtnosti za posledných 50 rokov, ktorú zaznamenali ale až v roku 2022 a ktorá predstavovala o 9% viac ako v roku 2019, tj. 650 000 úmrtí. A hoci na Covid v minulom roku zomrelo 38 000 osôb, čo je podstatne menej ako 90 000 v roku 2020, veľký podiel na nadmernej úmrtnosti v roku 2022 mali nekovidové úmrtia. Najvyšší nárast [...]

Polovica Američanov verí: Príčinou náhlych úmrtí sú Covid vakcíny podľa renomovaného prieskumu

16.01.2023

Uznávaná prieskumná agentúra Rasmussen Report tento mesiac opublikovala výsledky svojho prieskumu naprieč politickým spektrom amerických voličov. Telefonicky a online opýtaných o veľkosti reprezentatívnej vzorky 1000 Američanov kontaktovali 28.-30. decembra s uvádzanou chybnou odchýlkou +/- 3%. Takéto boli odpovede na nasledujúce otázky: „Ako je pravdepodobné, že [...]

Asi najdôležitejšia štúdia o Covid vakcínach s možným vysvetlením, prečo Covid nikdy neskončí

05.01.2023

Nová nemecká štúdia, publikovaná v časopise Vedecká imunológia mala byť v titulkoch koncoročných správ, pretože odhaľuje nové a značne rozrušujúce poznatky o imunitnej reakcii po boostri proti Covid-19, ktoré vysvetľujú, prečo vo viacerých krajinách Európy vidíme v štatistikách negatívnu efektívnosť vakcíny, tz tendenciu očkovaných sa nakaziť. Dnes je [...]

fico, pellegrini, danko

Prieskum: Takmer dve tretiny ľudí si myslia, že vláda vydrží celé štyri roky

07.12.2023 23:27

Podľa krajov veria koalícii najčastejšie obyvatelia Trenčianskeho, Trnavského, Banskobystrického, Bratislavského a Žilinského kraja.

APTOPIX Netherlands World Press Photo

Katalóg World Press Photo nemá na obálke víťaznú fotografiu z Mariupolu

07.12.2023 23:19

Nadácia World Press Photo na obálku neumiestnila víťaznú fotografiu pre jej explicitný obsah.

Benátky, Taliansko

Aktivisti postriekali bahnom Baziliku svätého Marka v Benátkach

07.12.2023 22:42

Akciou protestovali proti podľa nich neadektávnym politikám v boji s klimatickou zmenou.

karabach

Arménsko a Azerbajdžan sa dohodli na výmene zajatcov i normalizácii vzťahov

07.12.2023 22:19

Azerbajdžan a Arménsko vedú dlhodobý konflikt o územie Náhorného Karabachu.

janatutkova

Pravdu sú schopní prijať len intelektuálne úprimní ľudia. Nech sa páči

Štatistiky blogu

Počet článkov: 40
Celková čítanosť: 189280x
Priemerná čítanosť článkov: 4732x

Autor blogu

Kategórie