Založ si blog

Kanadský konvoj slobody bol takto potlačený tento víkend

Bude to inšpirácia pre americkú vládu, ktorá očakáva konvoj slobody začiatkom marca vo Washingtone D.C.? Otázkou je, či sa Kanaďania neinšpirovali práve zásahom slovenskej polície pri jesenných protestoch v Bratislave? Tá k tomu nepotrebovala ani vyhlásenie núdzového stavu ako premiér Justin Trudeau…

Už v piatok 18. februára polícia zatkla asi 150 osôb, zúčastňujúcich sa protestu v centre Ottawy, hlavného mesta Kanady, po tom, čo premiér Trudeau vyhlásil núdzový stav. Aj lídri protestu Konvoja slobody boli zatknutí, kamióny postupne odtiahnuté. V sobotu protesty pokračovali a polícia znova zasahovala v plnej zbroji a s chemickými maskami na tvári. Proti demonštrantom použivili aj slzný plyn, strieľali gumové projektily a koňami povalili niekoľko demonštrantov, dokonca postihnutú pani.

Polícia najprv uzavrela centrum Ottawy a na 100 miestach kontrolovala priechod. Vpustení boli len tí, ktorí v „bezpečnej zóne“ bývajú, pracujú alebo vstupujú z medicínskych dôvodov. Napriek tomu pokračovali protesty občanov, ktorí prišli podporiť kamionistov. V piatok začali stovky policajtov na mieste zatláčať dav, niektorí aj na koňoch. O potláčení politických slobôd v Kanade intenzívne informujú americké média z oboch táborov v rozhorčení z nerešpektovania ústavných slobôd.

Americké média boli špeciálne pobúrené vyhrážkami kamionistom, že ak budú zatknutí a ich zvieratá, ktoré bežne v kamiónoch s nimi cestujú, si nikto za pár dní nevyzdvihne, tak ich usmrtia. Zvyšok slobodného sveta bol zhrozený, že premiér západnej krajiny zaobchádza s demonštrantami ako s teroristami a vyhrážal sa zmrazením ich účtov a účtov ich kanadských donorov (polovica z nich je z USA). To sa aj stalo. Smiešne vyznelo, keď však súd v Ontáriu nariadil zmrazenie aj účtov v kryptomene Bitcoin a Etherium viac ako 120 osobám. Bitcoinová platforma/peňaženka Nunchuk reagovala na žiadosť vlády Ontária takto:

My sme poskytovateľom softwaru, nie tradičným finančným sprostredkovateľom. Náš software je voľne k dispozícii. Umožňuje ľuďom eliminovať jednotlivé zlyhania a uchovávať bitcoin najbezpečnejšie, ako je to možné a zároveň zachovať súkromie. Nezhromažďujeme žiadne identifikačné údaje používateľov okrem email adries. Nedržíme ani kľúče. Preto nemôžeme zamraziť vklady „našich užívateľov“, nemôžeme im zabrániť v transfere a nemáme vedomosti o „existenii, podstate, hodnote a mieste“ vkladov našich užívateľov. To vyplýva z dizajnu.“ A na záver dodali ešte perlu: „Keď sa kanadský dolár stane bezcenným, budeme tu tiež pre Vás, aby sme Vám slúžili.“

Líder 3-týždňového protestu Chris Barber ešte pred svojim zatknutím v utorok vyhlásil: „Budeme dodržiavať usmernenia vymáhateľov zákonov. Hneď od prvého dňa sme to hovorili: Keď budeš konfrontovaný policajtom a otvoria sa putá, daj si ruky za chrbát. Príjmi to ako muž. Nikdy som nemal putá… Keď k tomu dôjde, budem prvý, kto bude zadržaný.“ Líderka a hovorkyňa Tamara Lich v stredu zdieľala video s tým, že vie, že bude vzatá do väzby, že je to nevyhnutné a že je s tým ok. Vyzvala k zachovaniu pokoja a dbaniu jeden o druhého. Obaja boli obvinení z viacerých trestných činov.

Barber, Lich a Richter boli menovite uvedení v žalobe rezidentov, ktorí sa sťažovali súdu, že trúbenie kamiónov môže spôsobiť poškodenie sluchu obyvateľov Ottawy. Kanadské média hecovali vládu, aby voči protestujúcim zakročila tým, že neustále kritizovali protest. Spoluorganizátor Benjamin Richter v piatok žiadal políciu, aby nechala kamiony odísť v pokoji. Dôvodom bol incident, keď polícia rozbila okná kamiónu, zobrala jednému kamionistovi z auta zbrane. „Je čas odísť,“ vyhlásil. Tiež bol zatknutý. Polícia dokonca útočila na novinárov, schytala to i akreditovaná novinárka (video tu) portálu Rebel News do očí i do kolena.

Väčšina premiérov kanadských štátov/provincií tvrdí, že núdzový stav vyhlásený federálnou vládou nie je potrebný. Do 7 dní od jeho vyhlásenie ho má odobriť parlament, ten sa však údajne nemohol včera zíjsť kvôli demonštrantom pred parlamentom. Práve pre možnosť zmraziť účty a nariadiť odťahovým službám, ktoré ešte pred týždňom pomoc vláde odmietali, mal byť podľa premiéra Trudeaua zavedený núdzový stav. Toho vyše trištvrtiny populácie považujú za príčinu rozpoltenosti krajiny a jej obyvateľov.

Podľa Newsweeku až 90% kamionistov sú zaočkovaní a protestujú tak proti nanútenému očkovaniu ako aj proti obmedzeniam, ktoré boli podstatne tvrdšie v Kanade ako v USA. Napriek vysokej preočkovanosti v Kanade, premiér Trudeau nemieni ustúpiť demonštrantom za slobodu. Stačilo by tak málo, aby zrušil povinné očkovanie a obmedzenia pre prevádzky, ako to urobili posledný mesiac viaceré štáty Európy. Dokonca niektoré provincie Kanady už zrušili povinné očkovanie.

No Trudeau, ktorého Klaus Schwab zo Svetového ekonomického fóra spomína ako jedného z „našich lídrov“, na ktorých má dosah, sa rozhodol prejaviť ako diktátor. Trudeau sa nechal počuť: „Už to nie je viac legálny protest vyjadrujúci nesúhlas s politikou vlády. Teraz je to ilegálna okupácia.“ Dúfam len, že sa mu bude ťažko vysvetľovať jeho vlastné slová súdu, keď sa zatknutí budú brániť slobodou prejavu a zhromažďovania, kedy to vlastne prestal byť legálny protest, chránený ústavou? Vyhlásením núdzového stavu Trudeuaom samotným, aby ho mohol ukončiť policajnou silou za desiatky miliónov? Premiér provincie Alberta už oznámil, že napadne Trudeaovo vyhlásenie núdzového stavu na súde, lebo ide o neopraviteľné poškodenie demokracie.

Fotografie nemôžem uverejniť, lebo by boli len prevzaté zo zahraničných portálov a videí. Pre rýchle vytvorenie dojmu, odporúčam prejsť fotky portálu Epoch Times tu.

Minister Mikulec, Hlavné správy nešírili nenávisť a nepravdu o utečencoch z Ukrajiny!

03.03.2022

Vláda asi potrebovala prekryť včerajšie nariadenie o povinnom ubytovávaní a prevážaní utečencov, preto sa včera rozhodla zablokovať portál Hlavné správy – podľa ministra Mikulca vraj pre dezinformácie o utečencoch. V ten deň mi tam vyšli práve dva články na túto tému, ktoré ako dôkaz svojvoľnosti tejto cenzúrychtivej vlády uverejňujem tu. Ten prvý bol až [...]

Digitálne peniaze programovateľné vládou s obmedzeniami, čo si môžete kúpiť – už za rohom

01.03.2022

Imigračná kríza v Európe môže byť zámienkou zaviesť digitálne ID a odstrihnutie Ruska od Swiftu zas môže ochromiť finančný systém. Vojna spôsobí ešte vyššiu infláciu, ekonomické problémy a potom príde spásonosné riešenie, ktoré globálne elity už dlho pripravujú. Zavedenie digitálnej meny. Posledný podcast Joe Rogana, ktorý je posledný mesiac [...]

Americké a britské úrady skrývajú covid štatistiky, lebo odhaľujú klamstvá o účinnosti vakcín?

25.02.2022

New York Times v článku „CDC nepublikuje veľké množstvo covid dát, ktoré zhromažďuje“ prináša priznanie hovorkyne CDC (Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb), že dôvodom boli obavy z dezinterpretácií ich účinnosti. Tento mesiac podobné rozhodnutie odoprieť verejnosti informácie urobila vláda Škótska, ktorá doteraz zverejňovala podrobné štatistiky, s výhovorkou, [...]

Francúzsko požiar hasiči oheň dym

Chorvátski hasiči bojujú s lesným požiarom na Hvare, vyžiadal si už jednu obeť

07.08.2022 22:06

Požiar krátko ohrozoval obytné oblasti v blízkosti mesta Stari Grad.

Biden

Americký Senát schválil Bidenov sociálny a klimatický balík

07.08.2022 21:56, aktualizované: 22:11

Balík podľa demokratov prinesie pokles emisií skleníkových plynov, zníži ceny liekov a prinúti korporácie a bohatých jedincov platiť viac na daniach.

Taiwan / Fregata / Raketa /

Taiwan po vojenských cvičeniach Číny obnovuje lety cez svoj vzdušný priestor

07.08.2022 19:08

Taiwan bude aj naďalej smerovať lety a lode mimo oblasti čínskeho vojenského cvičenia pri svojom východnom pobreží.

Izrael, Palestínčania, Gaza,

Palestínski džihádisti potvrdili dohodu o prímerí s Izraelom

07.08.2022 17:06, aktualizované: 21:16

Súhlas s dohodou, ktorú sprostredkoval Egypt, už predtým vyjadril Izrael.

janatutkova

Pravdu sú schopní prijať len intelektuálne úprimní ľudia. Nech sa páči

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 130024x
Priemerná čítanosť článkov: 4484x

Autor blogu

Kategórie