Založ si blog

Šéf americkej životnej poisťovne o katastrofickom náraste úmrtí pracujúcich nad 18 rokov a nielen pre Covid

Hrozí americkým životným poisťovniam krach? CEO poisťovne OneAmerica, ktorá má majetok v hodnote 100 mld USD a 2 400 zamestnancov, hovoril nedávno o katastrofickom náraste požiadaviek na vyplatenie poistnej sumy z dôvodu úmrtia vo vekovej skupine 18 až 64 rokov.

Scott Davison sa počas virtuálnej konferencie 30.12.2021 posťažoval na zvýšenie požiadaviek až o 40% v tejto skupine pracujúcich, hoci sa za katastrofický v predpandemických časoch považoval scénar raz za 200 rokov pri 10% zvýšení. Hovorí: „Práve teraz vidíme najvyššiu mieru úmrtí v histórii nášho biznisu – nielen v OneAmerica. Dáta sú podobné pre každého hráča v tomto biznise.“

Podobné nárasty hlási aj ich konkurencia. Inštitút populačného výskumu uvádza, že Prudential vyplatil o 87% viac benefitov pre smrť v 3. štvrťroku 2021 ako v 3. štvrťroku 2020. Pacific Life and Annuity má nárast požiadaviek o 80%, New York Life do 30. septembra 2021 vyplatil po smrti o 27% viac poistných súm ako za celý rok 2020. Aj Indický úrad pre reguláciu a rozvoj poistenia hlási 3,5-krát vyšší nárast požiadavok vyplatenie poistných súm v Indii.

Kým v roku 2019 OneAmerica vyplatila 6 mld USD, podobne to bolo aj v roku 2020, na začiatku pandémie. No v roku 2021 majú 40% zvýšenie požiadaviek na vyplatenie poistnej sumy po úmrtí. Poisťovňa kryje riziko smrti ale aj postihnutí. Davison ďalej priznáva, že klienti si v zvýšenej miere nárokujú aj vyplatenie poistných súm pre krátkodobé a dlhodobé postihnutia.

Pritom ako sám uvádza, väčšina poistných požiadaviek neuvádza Covid ako príčinu úmrtia. Davison si myslí, že ide o nesprávne vykazovanie: „ Dáta nám ukazujú, že úmrtia nie sú hlásené ako covid úmrtia, čím sa podhodnocujú pandemické straty na životoch skupiny v produktívnom veku. Hoci to nie je covid na úmrtnom liste, úmrtia sú v obrovských číslach.“

Steven Mosher z Inštitútu výskumu populácie komentuje toto vyjadrenie s tým, že nedáva zmysel. Covid úmrtia sú, ako je široko známe, nadreportované: „Ak vidíme oveľa viac nadúmrtí medzi mladými a zdravými, povedzme od čias španielskej chrípky v 1918-19, musí to byť pre nebezpečný nový patogén. A ten musel zaútočiť, čo je dosť zaujímavé, nie dlho po tom, čo sa spustilo očkovanie mRNA vakcínami. Tento nový patogén nielenže vedie k smrti pre rôzne príčiny, ale rovnako spôsobuje rôznorodé poškodenia, všetko od oslepnutia až po hemiperézu.“

Čo ak je to práve dôsledok očkovania? Môžeme mať o tom aspoň otvorenú diskusiu? Kedysi to bolo možné, ako pripomína Dr. Robert Malone, objaviteľ mRNA technológie, keď komentuje vyjadrenie šéfa poisťovne OneAmerica. Treba dodať, že po očkovaní proti Covidu si sám užil vážnych nežiaducich príznakov a preto začal študovať viac o efekte vakcín, ale hlavne aj verejne hovoriť.

„Mne sa to začína javiť ako najväčší expertiment na ľuďoch v zaznamenanej histórii, ktorý zlyhal. Nie je to prvýkrát, čo bolo masovo spustené očkovanie nebezpečnou látkou. Veľký hoax prasačej chrípky v roku 1976, ktorému venujem celú kapitolu v mojej novej knihe o pandémii, mal presne takú istú trajektóriu. Politici a verejnosť boli najprv dohnaní veriť, že ide o návrat španielskej chrípky. Výrobcovia vakcín rýchlo vyrobili desiatky miliónov dávok vakcíny na základe zmluvy s vládou a s prísľubom imunity, že nebudú niesť zodpovednosť za možné poškodenia.

Sľubovaný mor sa však neudial, ale 50 miliónov Američanov bolo zaočkovaných predtým, než „pandémiu“ odvolali. Dovtedy 32 osôb zomrelo a tisíce boli poškodené po očkovaní. My dnes však máme oveľa vyššie čísla. Desiatky tisíc ľudí už nahlásilo postihnutia do systému VAERS v súvislosti s Covid-19 injekčne podávanými produktami. Keďže ide len o zlomok skutočných prípadov, osobne verím, že URF (faktor podreportovania) je okolo 41 – skutočné číslo postihnutí môže byť až 500 000 a rastie každým dňom.

Ešte koľko Američanov musí zomrieť alebo ostať postihnutých než sa zastaví vakcinačná kampaň a zistíme, čo je ich skutočnou príčinou?“ uzatvára Dr. Malone, ktorý bol nedávno hosťom najpočúvanejšieho video podkastu na svete s Joe Roganom, pričom práve jeho návšteva lámala rekordy v sledovanosti.

Konzervatívni a pekne naivní, čo uverili Putinovi

24.02.2024

Hlavné argumenty, prečo mnohí, no nie všetci konzervatívci v Európe a Amerike šíria proruskú propagandu o Ukrajine neuvedomujúc si, že ide o vojnovú propagandu. 1. Ukrajina pod tlakom Západu vycúvala z mierových rokovaní s Ruskom, lebo Západ chce pokračovanie bratovražebnej vojny Slovanov. Pred dvoma rokmi po tom, čo týždne hovorkyňa ruského prezidenta presviedčala svet, [...]

Putinova salámová taktika alebo dá sa veriť Putinovi, že chce denacifikovať len Ukrajinu?

10.01.2024

V roku 2001 Putin vyhlásil, že Ukrajina je svojprávna rozhodnúť sa o pripojení k NATO nezávisle. V roku 2005 to znova zdôraznil Lavrov, že nezávislosť Ukrajiny bude Rusko rešpektovať v otázke NATO. V decembri 2021 dalo Rusko ultimatum NATO, aby sa stiahlo z Ukrajiny a Východnej Európy, t.j. bývalých socialistických republík. Predtým Kremlin zavesil na web Putinov prejav o [...]

Kardiológ na BBC pomenoval príčinu najvyšších nadúmrtí za 50 rokov a stal sa hitom v sledovanosti

31.01.2023

BBC publikovalo nedávno článok o najvyššej úmrtnosti za posledných 50 rokov, ktorú zaznamenali ale až v roku 2022 a ktorá predstavovala o 9% viac ako v roku 2019, tj. 650 000 úmrtí. A hoci na Covid v minulom roku zomrelo 38 000 osôb, čo je podstatne menej ako 90 000 v roku 2020, veľký podiel na nadmernej úmrtnosti v roku 2022 mali nekovidové úmrtia. Najvyšší nárast [...]

Matúš Ľupták, záhradník

Skúsený „kaderník“ stromov radí, ako sa starať o najkrajšie čerešňe

13.04.2024 10:30

Májovky sa spomedzi čerešní objavujú najskôr, no chuťovo nie sú, podľa záhradníka Matúša Ľuptáka, žiadna bomba. Zároveň radí, čo je pri údržbe ovocných stromov dôležité a čomu sa treba vyhnúť.

Dopravná nehoda

Vážna dopravná nehoda si v Košiciach vyžiadala osem zranených, viacerých ťažko

13.04.2024 10:09

Oboch vodičov policajti podrobili dychovej skúške, ktorá prítomnosť alkoholu nepotvrdila.

Radoslav Pakši, Krupina

Krupinský unikát: Sad plný vôní a rozkvitnutých stromov zažíva svoj jarný vrchol

13.04.2024 10:00

Nádherný čerešňový sad v krupinskej lokalite Papuľka má viac ako tisícku stromov. V týchto dňoch si tam miestni naplno vychutnávali „rozkvitnuté“ malebné scenérie.

Sydney

V nákupnom centre v Sydney dobodali na smrť viacero ľudí. Jednu osobu zastrelila polícia

13.04.2024 09:46, aktualizované: 10:25

Zastrelená osoba má byť jeden z dvojice páchateľov. Po ďalšom polícia pátra.

janatutkova

Pravdu sú schopní prijať len intelektuálne úprimní ľudia. Nech sa páči

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 203608x
Priemerná čítanosť článkov: 4848x

Autor blogu

Kategórie