Založ si blog

Obezní potrebujú 15 000 IU vit D3 denne – experti zverejnili ako rýchlo zvýšiť jeho hladinu

Aby ste mali ľahký priebeh covidu, odporúča tím Dr. Marika, ktorý je tvorcom úspešného protokolu prevencie a liečby Covidu známeho pod názvom IMASK a MATH+, užívať vitamín D3 celú dobu, čo ho naše telo nemá ako vyprodukovať v koži zo slnka.

Kým doteraz odporúčali ako prevenciu 3 000 IU denne, nedávno zverejnili dávkovanie pred dosiahnutie dostatočnej hladine vitamínu D3 v krvi, ktoré sa líši podľa hmotnosti, BMI (body mass indexu) ale aj nateraz dosiahnutej hladiny vitamínu D3 v krvi. To znamená, že pre bežného človeka, ktorý nemá podváhu, je 3 000 IU denne úplne nedostatočná dávka. Pre neobezných sa odporúča pre dlhodobé udržanie hladiny vitamínu D3 5 000 až 7 000 IU denne, kým obezní potrebujú 9 000 až 15 000 IU denne, ak nepoznajú svoju hladinu. Morbídne obezní až 30 000IU denne.

Najistejšie je poznať hladinu vitamínu D3 a podľa toho dávkovať vitamín. K tomu slúži prvá tabuľka, ktorá odporúča úvodnú dávku až v stovkách tisícoch IU a potom pravidelnú dávku niekoľkokrát za týždeň po 50 000IU, aby sa hladina vitamínu D3 rýchlo zvýšila v priebehu pár týždňov. Ide o bežne dostupný vitamín D3, nazývaný aj cholecalciferol.

Dostatočná hladina pre stretnutie s koronavírusom, ktorá priam zaručuje ľahký až mierny priebeh, je 50ng/ml vitamínu D3 v krvi. Tí s najnižšou hladinou, ktorí doteraz neužívali D3 a koronavírus ich zatiaľ obchádzal, potrebujú rýchlo zvýšiť hladinu vitamínu D3, lebo s omikronom sa skôr či neskôr naisto stretnú. Dobré je, aby poznali svoju hladinu, ktorú je možné si dať hocikde dnes otestovať. Dokonca ak sú rizikoví alebo starí, mali by žiadať od svojho lekára – takýto test prepláca poisťovňa.

tab. 1
tab 2

Minister Mikulec, Hlavné správy nešírili nenávisť a nepravdu o utečencoch z Ukrajiny!

03.03.2022

Vláda asi potrebovala prekryť včerajšie nariadenie o povinnom ubytovávaní a prevážaní utečencov, preto sa včera rozhodla zablokovať portál Hlavné správy – podľa ministra Mikulca vraj pre dezinformácie o utečencoch. V ten deň mi tam vyšli práve dva články na túto tému, ktoré ako dôkaz svojvoľnosti tejto cenzúrychtivej vlády uverejňujem tu. Ten prvý bol až [...]

Digitálne peniaze programovateľné vládou s obmedzeniami, čo si môžete kúpiť – už za rohom

01.03.2022

Imigračná kríza v Európe môže byť zámienkou zaviesť digitálne ID a odstrihnutie Ruska od Swiftu zas môže ochromiť finančný systém. Vojna spôsobí ešte vyššiu infláciu, ekonomické problémy a potom príde spásonosné riešenie, ktoré globálne elity už dlho pripravujú. Zavedenie digitálnej meny. Posledný podcast Joe Rogana, ktorý je posledný mesiac [...]

Americké a britské úrady skrývajú covid štatistiky, lebo odhaľujú klamstvá o účinnosti vakcín?

25.02.2022

New York Times v článku „CDC nepublikuje veľké množstvo covid dát, ktoré zhromažďuje“ prináša priznanie hovorkyne CDC (Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb), že dôvodom boli obavy z dezinterpretácií ich účinnosti. Tento mesiac podobné rozhodnutie odoprieť verejnosti informácie urobila vláda Škótska, ktorá doteraz zverejňovala podrobné štatistiky, s výhovorkou, [...]

Francúzsko požiar hasiči oheň dym

Chorvátski hasiči bojujú s lesným požiarom na Hvare, vyžiadal si už jednu obeť

07.08.2022 22:06

Požiar krátko ohrozoval obytné oblasti v blízkosti mesta Stari Grad.

Biden

Americký Senát schválil Bidenov sociálny a klimatický balík

07.08.2022 21:56, aktualizované: 22:11

Balík podľa demokratov prinesie pokles emisií skleníkových plynov, zníži ceny liekov a prinúti korporácie a bohatých jedincov platiť viac na daniach.

Taiwan / Fregata / Raketa /

Taiwan po vojenských cvičeniach Číny obnovuje lety cez svoj vzdušný priestor

07.08.2022 19:08

Taiwan bude aj naďalej smerovať lety a lode mimo oblasti čínskeho vojenského cvičenia pri svojom východnom pobreží.

Izrael, Palestínčania, Gaza,

Palestínski džihádisti potvrdili dohodu o prímerí s Izraelom

07.08.2022 17:06, aktualizované: 21:16

Súhlas s dohodou, ktorú sprostredkoval Egypt, už predtým vyjadril Izrael.

janatutkova

Pravdu sú schopní prijať len intelektuálne úprimní ľudia. Nech sa páči

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 130048x
Priemerná čítanosť článkov: 4484x

Autor blogu

Kategórie