Založ si blog

Zavádzajúca štúdia o protilátkach ako zámienka pre zrušenie výhod pre prekonaných?

Hoci množstvo štúdií ukazuje na imunitu po prekonaní, ktorá je na roky, naše ministerstvo ide pekne podľa pokynov farmafiriem – prirodzenú imunitu potlačiť a natlačiť všetkým len napichanú ochranu, ktorú budú dávkovať čoraz častejšie.

Podľa portálu Startitup Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský hovorí, že sa diskutuje aj o tom, že by gastro fungovalo v režime O, teda iba pre zaočkovaných. „Zatiaľ sa to vyhodnocuje. Ak dôjdeme k záveru, že takto to bude bezpečnejšie a možno to zvýši motiváciu k očkovaniu, tak to zavedieme,“ vysvetľuje.

Dúfajme, že to ostane len pri diskusii a podozrenia, uvedené tu o tom, ako sa manipuluje s testovaním, povedú k otvoreniu diskusie o ministrovom odvolaní. Ministerstvo totiž hyperaktívne propaguje „veľkú štúdiu“ o protilátkach, ktorá však doteraz nikde nebola opublikovaná ani základné údaje sprístupnené. Tá má byť podkladom pre vyškrtnutie prirodzenej imunity, lebo údajne preukázala, že polovica ľudí po prekonaní ani nemá protilátky.

Tu uvádzam podrobnejšie vysvetlenie, prečo ide o zavádzajúcu štúdiu už od jej základu. Je to zrejmé z čiastkových údajov, ktoré mi ministerstvo na žiadosť podľa infozákona tentoraz promptne poslalo a ktoré zverejňujem tu. Lebo už vyše dvoch mesiacov čakám na odpoveď na moju žiadosť, ktorú mi ministerstvo odmietlo poskytnúť, týkajúcu sa vyjadrenia ministra z konca septembra počas verejnej diskusie v Piešťanoch, že testy na protilátky sú na nič, lebo len veľmi drahý test za 2000 Eur vie potvrdiť skutočné protilátky.

Od ministerstva opakovane počúvame, čo zopakoval nedávno aj DenníkN, že „To, že má niekto protilátky, ešte neznamená, že je proti ochoreniu chránený. Prítomnosť protilátok len ukazuje, či sa ľudia dostali do styku s koronavírusom.“ Neustále zahmlievanie, hoci vieme, že aj štúdie o ochrane vakcínou sledujú tvorbu protilátok, ale aj tvorbu T-lymfocytov a tiež výskyt re-infekcie ako ukazovatele ochrany. A takých štúdií, ktoré na základe týchto troch spomínaných ukazovateľov potvrdzujú imunitu na vyše 6 mes, na 10 mesiacov i vyše roka je už vyše 140.

Potom počúvame od odborníkov ako prof. Miloša Jeseňáka, prezidenta imunológov: „Dynamika tvorby protilátok je pri covide často nepredvídateľná. Časť ľudí si nevytvorí protilátky vôbec… Ale dodávam, že podstatná časť ľudí aj po prekonaní ochorenia ostáva chránená. Aj keď nemajú protilátky a klesnú im, tak pri opätovnom kontakte s vírusom sa vytvorí protilátková robustná odpoveď a zaktivuje sa bunková imunita, ktorá človeka ochráni.“ Výskumníci potvrdzujú, čo je zrejmé zo štúdií potvrdzujúcich dlhodobú imunitu po prekonaní: „neprítomnosť protilátok neznamená absenciu imunitnej pamäte“ (zdroj) a „T bunky v neprítomnosti protilátok poskytujú slušnú mieru ochrany“ (zdroj).

Bunková imunita sú práve tie T-lymfocyty, alebo aj nazývané T- a B-bunky, ktoré sú najspoľahlivejším ukazovateľom imunity tak po prekonaní ako aj očkovaní. Tie však zatiaľ žiadne testy v SR nemerajú, hoci za českou hranicou si ich vie dať každý zmerať, ako som to urobila aj ja na vlastné náklady (za menej ako 150 Eur, nie však 2000 Eur!) 8 mesiacov po prekonaní covidu s pozitívnym výsledkom ochrany, hoci som v žiadnom teste na protilátky nemala dostatok IgG protilátok. Zato som mala aj po 8 mesiacoch vysokú hladinu IgA mukozálnych protilátok (zo slizníc) proti covid-19, veď som aj prekonala covid ľahšie a rýchlejšie ako nachladenie.

Konečne sa pozrime na to, aké protilátky merali vo „veľkej štúdii“ na Slovensku? Merali IgG proti S1 proteínu, ktoré ako jediné sa môžu vytvoriť u zaočkovaných. Lenže u prekonaných sa nemusia vytvoriť práve tieto protilátky proti S1 proteínu, ktorý navyše neustále mutuje vo víruse. U nich sa môžu vytvoriť IgG priamo proti nukleokapsidovému proteínu vírusu (N). Ale mohli sa vytvoriť aj IgG proti S2 alebo ako mne IgA mukozálne protilátky. Vedia to tí odborníci vôbec, alebo sa len tvária, že nevedia, keď píšu: „Ľudia, ktorí prekonali covid bez príznakov, majú hladiny protilátok nižšie. Až tretina z nich nemala dokonca žiadne protilátky.“ To presne zodpovedá môjmu priebehu a výsledkom – žiadne IgG, no pozitívne IgA. Aby zistili imunitu u všetkych prekonaných, potrebovali by ich otesovať aj na tieto ďalšie uvedené protilátky, nielen na jeden typ – spike proteín z alfa variantu.

A akým testom to merali, od akého výrobcu? Prezentácia uvádza, že to skúmali metódou Elisa, ale neuvádza názov testu. Veď načo také údaje ministerstvu, médiami či vôbec plebsu – ten by tomu už vôbec neporozumel. Alebo by porozumel a už by „veľká štúdia“ nesplnila potrebný účel. Bezúčelne isto peniaze na to nevyhadzovali. A kto to vlastne financoval? To sa niet kde dozvedieť, posledná strana 8-stranovej prezentácie uvádza len: Vakcína je riešenie.

Podľa výsledku „veľkej štúdie“ 18% z tých, čo neprekonali ochorenie ani neboli očkovaní, mali dostatok protilátok. Testovanie protilátok vo „veľkej štúdii“ prebiehalo v novembri na nezaočkovaných dobrovoľníkoch v niekoľkokých okresoch na 2789 dobrovoľníkoch. Ďalej sa uvádza, že sa netestovalo z krvi odobratej zo žily, ale len neinvazívne „z prsta“. Čo možno z toho usudzovať?

Podľa odborného a už recenzovaného článku z 7.12. 2021 štúdia z Kanady ukázala, že 7 z 10 komerčne dostupných testov na protilátky z tzv. suchej krvi, teda pri odobratí z prsta, malo veľkú nepresnosť v určení správnej pozitivity i negativity v porovnaní s odberom krvi zo žily. Niekoľko otestovaných testov nedosiahlo citlivosť vyššiu ako 40% pri takomto porovnaní. Takže si len môžeme počkať, či sa ministerstvo odváži odhaliť pravdu o použitých testoch a ich výrobcovi.

Príde mi zvláštne, že podobný výskum minulú zimu/jar, realizovaný tiež Lekárskou faktultou UPJŠ, ktorý nameral 25% populácie premorenej z 10 000 odobratých vzoriek, tiež nebol nikde publikovaný ale ani tak medializovaný. Obdobne, keď v novembri minulého roku testovali v dvoch rómskych osadách a zistili premorenosť 44%, z toho 33% ľudí ani nevedelo, že covid prekonalo, väčšina politikov i odborníkov to ani nezachytila z jednej vety na jednom spravodajskom portáli.

Dnes je tu však ešte polovica nezaočkovanej dospelej populácie, ktorá vo väčšine tuší, že covid prekonala a teda má protilátky alebo nejakú prirodzenú imunitu, preto sa nehrnie do očkovania hlavne po správach, že zdraví a neraz mladí ľudia krátko po očkovaní nečakane zomreli. Mnohí počuli od známych o zhoršení zdravia a pod. Niektorí vedia, že je aj iná bezpečná a účinná ochrana dokonca bez etických kompromisov, ako sa chrániť pred hospitalizáciou a ťažkých priebehom a to sú vitamíny. Aj tí, ktorí ochorenie ľahko prekonali a teraz majú imunitu na roky, čo potvrdzujú štúdie, sú dokopávaní do očkovania, ktoré nepotrebujú a ani nechcú.

Lenže jedinou dovolenou má byť napichaná imunita – to je vízia farmafiriem. Až je 100% ľudí takto opichaných, už niet neopichaných, ktorých zdravie by sa dalo porovnávať so zdravím opichaných. Bezpečnosť vakcín sa už vôbec nebude dať posúdiť a nikto nemusí niesť zodpovednosť za potenciálne poškodenia očkovaním. Navyše raz s kovid pasom znamená s vakcínami na večné časy a čoskoro aj s digitálnou bezhotovostnou menou.

Kardiológ na BBC pomenoval príčinu najvyšších nadúmrtí za 50 rokov a stal sa hitom v sledovanosti

31.01.2023

BBC publikovalo nedávno článok o najvyššej úmrtnosti za posledných 50 rokov, ktorú zaznamenali ale až v roku 2022 a ktorá predstavovala o 9% viac ako v roku 2019, tj. 650 000 úmrtí. A hoci na Covid v minulom roku zomrelo 38 000 osôb, čo je podstatne menej ako 90 000 v roku 2020, veľký podiel na nadmernej úmrtnosti v roku 2022 mali nekovidové úmrtia. Najvyšší nárast [...]

Polovica Američanov verí: Príčinou náhlych úmrtí sú Covid vakcíny podľa renomovaného prieskumu

16.01.2023

Uznávaná prieskumná agentúra Rasmussen Report tento mesiac opublikovala výsledky svojho prieskumu naprieč politickým spektrom amerických voličov. Telefonicky a online opýtaných o veľkosti reprezentatívnej vzorky 1000 Američanov kontaktovali 28.-30. decembra s uvádzanou chybnou odchýlkou +/- 3%. Takéto boli odpovede na nasledujúce otázky: „Ako je pravdepodobné, že [...]

Asi najdôležitejšia štúdia o Covid vakcínach s možným vysvetlením, prečo Covid nikdy neskončí

05.01.2023

Nová nemecká štúdia, publikovaná v časopise Vedecká imunológia mala byť v titulkoch koncoročných správ, pretože odhaľuje nové a značne rozrušujúce poznatky o imunitnej reakcii po boostri proti Covid-19, ktoré vysvetľujú, prečo vo viacerých krajinách Európy vidíme v štatistikách negatívnu efektívnosť vakcíny, tz tendenciu očkovaných sa nakaziť. Dnes je [...]

Krajniak

Podľa Krajniaka by Čaputovej úradnícka vláda podporu u poslancov nenašla

01.04.2023 12:55

Podľa ministra by sa týmto krokom prehĺbil chaos o ďalší prvok, ktorý by bol na politickej scéne.

Pistorius

Berlín má problém. Armáda chýbajúcu výzbroj do roku 2030 nenahradí

01.04.2023 12:30

Bundeswehr od konca studenej vojny trpí nedostatočnými investíciami.

Putin

Spriaznená Čína a India, Západ nepriateľ. Putin podpísal smerovanie politiky

01.04.2023 11:40

V dokumente sa tiež opisuje Rusko ako „štátna civilizácia“.

pápež

„Som stále nažive“, žartoval pápež František po prepustení z nemocnice

01.04.2023 11:05, aktualizované: 13:16

Hlava katolíckej cirkvi po odchode z nemocnice tiež objala manželov, ktorí počas noci na sobotu prišli o päťročnú dcéru.

janatutkova

Pravdu sú schopní prijať len intelektuálne úprimní ľudia. Nech sa páči

Štatistiky blogu

Počet článkov: 40
Celková čítanosť: 169699x
Priemerná čítanosť článkov: 4242x

Autor blogu

Kategórie