Založ si blog

Žiaden kovid v Izraeli vďaka slnku a nie vakcínam

Tento text si môžete vypočuť alebo pozrieť aj s grafmi a odkazmi vo videu tu

Veľké správy pre veriacich v sv. Pfizera. Vraj vakcíny proti covidu fungujú, lebo Izrael už 5 dní nemal ani jedno covid úmrtie. Hlási Jerusalem Post. Len nehlási teploty z Izraela, tie by nám povedali viac o tom, čo sa tam skutočne deje. S koncom decembra totiž odišli 30 stupňové teploty, je tam príjemne teplo. Ľudia majú ešte dostatok vitamínu D3, ktorý ich chráni pred ťažkým covidom, ako to dokazuje už vyše 150 štúdií publikovaných v odborných časopisoch. Žiaľ, akosi sa ochrana slnkom zamieňa za ochranu vakcínou.

Keď bolo v lete v Izraeli veľmi horúco, že sa nedalo byť von na slnku, ľudia časom stratili rezervu vitamínu D3 a Izrael prešiel letnou vlnou kovid umierania, kým my sme nemali takmer žiaden covid. Pritom Izrael už vtedy bol oveľa preočkovaný ako my. Tento graf je dôkaz. O chviľu však bude v Izraeli zima, síce nie taká ako u nás, no klesne ochrana vitamínom D3, ktorú ešte podržia v rezervách a už sa nebude dať získať zo slnka, no oni budú tvrdiť, že je treba ešte ďalšiu dávku, lebo sa zvýši úmrtnosť, čo zvalia na nastúp Omicronu, ktorým sa nakazujú prevažne zaočkovaní.

Ak stále neveríte, porovnajte aj leto predtým. Nezaočkovaný Izrael mal takmer rovnakú krivku covid úmrtí ako rok neskôr zaočkovaný Izrael. Podobné by sa dalo povedať o Slovenskom bezcovidovom lete. Rozdiel je badať až jeseni, tú minulú sme covid úmrtí mali menej ako máme teraz. Ak vakcíny naozaj chránia, ale zároveň prispeli k mutáciam a vírus sa stal nákazlivejší, tak sme na tom rovnako či na Slovensku alebo v Izraeli. Tam teda nemali zaočkovaných v nemocniciach v menšine ako ani nikde – Slovensko sa zdá byť v tom úplna rarita.

Ak ste však presvedčení, že očkovanie funguje, fajn. Ľudí, ktorí vakcínam nedôverujú pre dlhodobé riziko, to však nijako nepresvedčí k očkovaniu. Hlavne ak vedia, že existuje iná účinná ochrana bez týchto rizík. Tou sú vitamíny a práve tu vysvetlený vplyv vitamínu D3. Vzťah medzi covidom a vitamínom D3 nie je len koreláciou, ale je príčinný. To netvrdím ja, ale 200 odborníkov z celého sveta, ktorí ešte vo februári podpísali výzvu vládam štátov, aby zvýšili užívanie vitamínu D3 v boji proti covidu.

Ak súvis vitamínu d3 a covidu odmietate uznať len na základe jedného grafu, pozrite si ďalšie. V subtropickom pásme je bežné, že existujú dve vlny, teda okrem zimnej aj tá letná, keď UV žiarenia je síce zo slnka dosť, ale ľudia von na slnko v letných horúčavach nevychádzajú, práve naopak, zdržiavajú sa v klimatizovaných miestnostiach so suchým chladným vzduchom, ideálnym na šírenie vírusu.Takéto vlny má každoročne napr. Texas, Florida ale aj americká Atlanta, odkiaľ je môj manžel, teda viem o čom hovorím. V takom teple a dusne sa nedá byť von, maximálne tak v bazéne aj to tam používa každý UV ochranný krém, ktorý práve bráni produkcii vitamínu D3.

Letné vlny sú typické ako jediné v krajinach ležiacich v trópoch – India v čase nášho leta a Brazília, tá mala najväčšiu v lete či africké krajiny okolo rovníka majú problémy s covidom len vtedy, keď sa nedá byť von pri teplotách nad 40 stupňov. Ľudia tmavšej plete navyše potrebujú byť na slnku aj dvakrát dlhšie ako svetlejšia pokožka, aby syntetizovali dostatok vitamínu D3.

Krajiny v miernom pásme majú v lete od covidu pokoj, napr. v Európe. Aj keď rozdiel možno pozorovať napr. V Španielsku a Taliansku toto leto a minulé leto. Minulé leto bolo kovidu nula, tento rok však už mali vlnu umierania aj v lete. Lenže aj my v miernom pásme sme tento rok mali dosť dlho horúčavy, aké sme nemali rok predtým. Rok predtým však Španielsko a Taliansko mali obrovské vlny covid umierania na jar, keď však bol dostatok slnka. Obrovský nárast hospitalizácií nastal tam ešte v zimných mesiacoch a v jari viedol k prísnym lockdownom.

Ľudia nemohli ísť von z domu. Ak si pamätáte, v Taliansku si prenajímali psov za 50 Eur, aby mali výnimku ísť von na prechádzku. Rizikoví ľudia bez vitamínu D3 a v panike zo smrtiaceho vírusu boli oveľa náchylnejší k úmrtiu, keď sa nakazili. Lockdown predĺžil ich stav nedostatku vitamínu D3. Tento nedostatok u nás je aj nameraný v zime a v jari sa znižuje. No keď by nás v jari zavreli doma bez možnosti čo i len ísť na prechádzku či športovať, ten nedostatok by sa predĺžil.

Z tohto hľadiska je pozoruhodná Škandinávia. Tam teda majú veľmi málo slnečného UV žiarenia celý rok, z ktorého si koža vie vytvoriť hormón D3. Ten naozaj ovplyvňuje tisícku génov a rôzne funkcie imunitného systému. Severania dlhodobo užívajú vitamín D3 práve z tohto dôvodu, tiež ho prijímajú častejšie zo stravy, konkrétne niektorých rýb, príp. majú fortifikované potraviny. Vo Fínsku minulú zimu nemali ani lockdown ani povinné rúška a mali len 900 úmrtí na covid, pritom ide o porovnateľne veľkú populáciu ako je slovenská.

Už od septembra 2020 aj naša vláda a konkrétne jeden minister, ktorý zaviedol užívanie vitamínu D3 pre domovy dôchodcov, ale aj minister zdravotníctva, ktorý bol upozornený na štúdie o vplyve D3 na priebeh covidu, vedeli o vplyve tohto dôležitého vitamínu, no nedokázali ľuďom povedať o tom, čo je správna dávka pre ochranu pred covidom. Namiesto toho dôchodcom je podávaný tento vitamín len v dávke, čo je účinná proti zlomeninám, no nie proti respiračným ochoreniam. Dnes bilbordová kampaň Berieme D3 to jasne vysvetľuje. Preventívne je bezpečná a účinná dávka 4000 IU denne pre dospelého, no obezný potrebuje aj dvakrát toľko, ak je ešte k tomu aj starší s diagnózami tak aj 10 000IU.

Keď je vitamín D3 podávaný preventívne a včasne, zľahčuje priebeh až o vyše 80%. Dôležité je mať dostatočnú hladinu D3 v krvi v čase nakazenia, alebo ju veľmi rýchlo zvýšiť s nástupom príznakov covidu. Vediac, že existujú vedecké dôkazy o účinnosti takejto prevencie a liečby, no nie je rešpektovaná ako slobodná a zodpovedná voľba, namiesto nej sú natláčané len vakcíny, je do nebavolajúca nehoráznosť. Nečudo, že niektorí hovoria o zločinoch, ktorých rafinovanosť je však nie tak ľahko hneď prekuknúť.

Síce sa tu vytvára ilúzia liečby a záchrany ľudí v nemocniciach, no neúčinnou liečbou sa im pomáha do hrobu. Síce sa tu tlačí na prevenciu, ale jedine očkovaním a boostrami, no vždy práve na vrchole covid sezóny, aby sa potom dalo hovoriť o nejakej účinnosti vakcíny, keď už vlastne nastupuje slnko a ochrana vitamínom D3. Aj keď už človek ochorenie prekoná a má prirodzenú imunitu, tak tá je napriek vyše 100 štúdiám neuznávaná. V USA a Kanade ju vôbec neuznávajú, v Európe len v obmedzenom čase do 180 dní, aby sa nepovedalo. Vieme však, že pretrváva vyše rok a pol od jari 2020 a hladiny pamäťových buniek naznačujú, že bude na roky až desaťročia.Neznamená, že človek už neochorie, ale bude mať ľahký priebeh, dokonca podľa izraelskej štúdie 27-násobne nižšiu šancu sa nakaziť ako má očkovaný.

Vytlačiť prirodzenú imunitu len napichanovou imunitou je dlhodobá biznis stratégia, ktorá však nehľadí na nežiaduce účinky v budúcnosti. Veď napokon na tie farmabiznis vyvinie nové lieky a biznis sa točí ďalej a ďalej.

Konzervatívni a pekne naivní, čo uverili Putinovi

24.02.2024

Hlavné argumenty, prečo mnohí, no nie všetci konzervatívci v Európe a Amerike šíria proruskú propagandu o Ukrajine neuvedomujúc si, že ide o vojnovú propagandu. 1. Ukrajina pod tlakom Západu vycúvala z mierových rokovaní s Ruskom, lebo Západ chce pokračovanie bratovražebnej vojny Slovanov. Pred dvoma rokmi po tom, čo týždne hovorkyňa ruského prezidenta presviedčala svet, [...]

Putinova salámová taktika alebo dá sa veriť Putinovi, že chce denacifikovať len Ukrajinu?

10.01.2024

V roku 2001 Putin vyhlásil, že Ukrajina je svojprávna rozhodnúť sa o pripojení k NATO nezávisle. V roku 2005 to znova zdôraznil Lavrov, že nezávislosť Ukrajiny bude Rusko rešpektovať v otázke NATO. V decembri 2021 dalo Rusko ultimatum NATO, aby sa stiahlo z Ukrajiny a Východnej Európy, t.j. bývalých socialistických republík. Predtým Kremlin zavesil na web Putinov prejav o [...]

Kardiológ na BBC pomenoval príčinu najvyšších nadúmrtí za 50 rokov a stal sa hitom v sledovanosti

31.01.2023

BBC publikovalo nedávno článok o najvyššej úmrtnosti za posledných 50 rokov, ktorú zaznamenali ale až v roku 2022 a ktorá predstavovala o 9% viac ako v roku 2019, tj. 650 000 úmrtí. A hoci na Covid v minulom roku zomrelo 38 000 osôb, čo je podstatne menej ako 90 000 v roku 2020, veľký podiel na nadmernej úmrtnosti v roku 2022 mali nekovidové úmrtia. Najvyšší nárast [...]

migranti

Varšava žiada Nemecko, aby vysvetlilo incident s migrantami vyvezenými do Poľska

18.06.2024 06:29

Nemecká polícia minulý piatok údajne odviezla rodinu afganských migrantov za hranice a nechala ju na parkovisku.

Izrael Gaza operácia rukojemníci záchrana vyslobodenie

Vyjednávač Izraela pre AFP: Desiatky rukojemníkov v Gaze sú s určitosťou nažive

18.06.2024 06:22

Tisíce ľudí v Jeruzaleme vyjadrovali nespokojnosť s Netanjahuovou vládou.

Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Väčšina Ukrajincov stále považuje Zelenského za prezidenta. Putin pochválil KĽDR

18.06.2024 06:10, aktualizované: 06:38

Aj keď prezidentovi Zelenskému uplynulo funkčné obdobie, aj bez volieb ho podľa prieskumu 70 percent Ukrajincov považuje za svojho prezidenta.

summit, Charles Michel

Lídri sa zatiaľ nezhodli, kto bude viesť Európsku úniu

18.06.2024 06:00

Lídri krajín Európskej únie sa na neformálnom summite v Bruseli na prvý raz nezhodli na obsadení vrcholných funkcií únie.

janatutkova

Pravdu sú schopní prijať len intelektuálne úprimní ľudia. Nech sa páči

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 210273x
Priemerná čítanosť článkov: 5007x

Autor blogu

Kategórie