Založ si blog

Belgický profesor imunológie upozornil na možný súvis mRNA vakcín a rakoviny na vlastnom prípade

Významný bruselský lekár a dlhoročný propagátor vakcín Michel Goldman podstúpil očkovanie proti Covid a krátko nato začal svoj boj s rakovinou za veľmi podozrivých okolností. Rozhodol sa zverejniť podrobnosti svojho zdravotného stavu, aby sa stali predmetom štúdia odborníkov a žiada ďalší výskum v tomto smere, ktorý by potvrdil alebo vyvrátil jeho podozrenia o škodlivosti Covid vakcíny.

Goldman (67) je profesorom imunológie a farmakoterapie na Slobodnej univerzity v Bruseli, kde založil a vedie Inštitút pre interdisciplinárnu inováciu v zdravotníctve. V nedávnej minulosti šéfoval Iniciatíve pre inovatívnu medicínu, ktorá získala 2 mld eur pre svoj výskum. Tento slávny belgický doktor nedávno vyhlásil, že podozrieva 3. dávku vakcíny z extrémneho zhoršenia jeho rakovinovej diagnózy, no ešte v decembri 2020 verejne odporúčal mRNA vakcíny.

Následne bol diagnostikovaný na rakovinu, konkrétne angioimmunoblastickú T-bunkovú lymfómu. Aj preto sa ponáhľal pre 3. dávku – veriac, že práve jeho imunitný systém potrebuje ochranu vakcíny, keďže začal podstupovať chemoterapiu. No následne ostal nepríjemne prekvapený výsledkom CT skenu. Úplne neočakávane po pár dňoch sa jeho rakovina rozrástla do šialených rozmerov, čo uviedol v rozhovore pre americký The Atlantic. Ten to opísal takto: „Vyzeralo to, akoby niekto spustil ohňostroj v tele Michela,“

Prof. Goldman spolu so svojim bratom Sergeom, tiež vedcom a vedúcim nukleárnej medicíny na Slobodnej univerzite v Bruseli, začali upodozrievať vakcínu. Rakovinové zhluky sa totiž objavili nesymetricky práve okolo pravého podpazušia, teda na strane, kde Michel Goldman dostal 3. dávku. Pritom prvotný CT sken zobrazil rakovinové ložisko pri ľavom podpazuší. Asi nie náhodne, keďže prvé dve dávky dostal práve do ľavého ramena.

V novembri 2021 bratia s kolegami spolu opublikovali prípadovú štúdiu Michelovho prípadu aj s vysvetlením možného mechanizmu: Nakoľko mRNA vakcíny s modifikovanými nukleosidom (Comirnaty a Spikevax) silno aktivujú bunky T-folikulárne pomocné bunky, je dôležité skúmať možný dopad týchto SARS-CoV-2 vakcíny na neoplazmy vplývajúce na tento typ buniek.“ Bratia uzatvárajú, že táto prípadová štúdia „naznačuje, že očkovanie Comirnaty vakcínou môže spúsťať rapídny rozvoj AITL – spomínaného typu lymfómy.“ Žiadajú otvoriť odbornú diskusiu a výskum týchto možných súvislostí.

Už však existuje určitý výskum v tejto oblasti. Na základe telesných skenov zaočkovaných, vrátane tých s rakovinou, sa ukazuje, že sa zvyšuje aktivita lymfatických uzlín v podpazuší na strane, kde je osoba očkovaná. Vo februári 2018 tím výskumníkov Inštitútu pre rakovinovú genetiku na Kolumbijskej univerzite publikoval štúdiu na myšiach s dvoma genetickými mutáciami – tými istými dvoma mutáciami, ktoré sa našli v Goldmanovom nádore – potvrdzujúc, že tieto mutácie vytvárajú predispozíciu pre T-bunky, aby sa zvrhli. Štúdia tiež zistila, že po napichaní myší červenými krvinkami z ovce – experiment, ktorý mal otestovať inváziu mikróbami – u myší sa rozvinul ten istý podtyp lymfómy ako má profesor Goldman.

Kardiológ na BBC pomenoval príčinu najvyšších nadúmrtí za 50 rokov a stal sa hitom v sledovanosti

31.01.2023

BBC publikovalo nedávno článok o najvyššej úmrtnosti za posledných 50 rokov, ktorú zaznamenali ale až v roku 2022 a ktorá predstavovala o 9% viac ako v roku 2019, tj. 650 000 úmrtí. A hoci na Covid v minulom roku zomrelo 38 000 osôb, čo je podstatne menej ako 90 000 v roku 2020, veľký podiel na nadmernej úmrtnosti v roku 2022 mali nekovidové úmrtia. Najvyšší nárast [...]

Polovica Američanov verí: Príčinou náhlych úmrtí sú Covid vakcíny podľa renomovaného prieskumu

16.01.2023

Uznávaná prieskumná agentúra Rasmussen Report tento mesiac opublikovala výsledky svojho prieskumu naprieč politickým spektrom amerických voličov. Telefonicky a online opýtaných o veľkosti reprezentatívnej vzorky 1000 Američanov kontaktovali 28.-30. decembra s uvádzanou chybnou odchýlkou +/- 3%. Takéto boli odpovede na nasledujúce otázky: „Ako je pravdepodobné, že [...]

Asi najdôležitejšia štúdia o Covid vakcínach s možným vysvetlením, prečo Covid nikdy neskončí

05.01.2023

Nová nemecká štúdia, publikovaná v časopise Vedecká imunológia mala byť v titulkoch koncoročných správ, pretože odhaľuje nové a značne rozrušujúce poznatky o imunitnej reakcii po boostri proti Covid-19, ktoré vysvetľujú, prečo vo viacerých krajinách Európy vidíme v štatistikách negatívnu efektívnosť vakcíny, tz tendenciu očkovaných sa nakaziť. Dnes je [...]

fico, pellegrini, danko

Prieskum: Takmer dve tretiny ľudí si myslia, že vláda vydrží celé štyri roky

07.12.2023 23:27

Podľa krajov veria koalícii najčastejšie obyvatelia Trenčianskeho, Trnavského, Banskobystrického, Bratislavského a Žilinského kraja.

APTOPIX Netherlands World Press Photo

Katalóg World Press Photo nemá na obálke víťaznú fotografiu z Mariupolu

07.12.2023 23:19

Nadácia World Press Photo na obálku neumiestnila víťaznú fotografiu pre jej explicitný obsah.

Benátky, Taliansko

Aktivisti postriekali bahnom Baziliku svätého Marka v Benátkach

07.12.2023 22:42

Akciou protestovali proti podľa nich neadektávnym politikám v boji s klimatickou zmenou.

karabach

Arménsko a Azerbajdžan sa dohodli na výmene zajatcov i normalizácii vzťahov

07.12.2023 22:19

Azerbajdžan a Arménsko vedú dlhodobý konflikt o územie Náhorného Karabachu.

janatutkova

Pravdu sú schopní prijať len intelektuálne úprimní ľudia. Nech sa páči

Štatistiky blogu

Počet článkov: 40
Celková čítanosť: 189282x
Priemerná čítanosť článkov: 4732x

Autor blogu

Kategórie