Založ si blog

Belgický profesor imunológie upozornil na možný súvis mRNA vakcín a rakoviny na vlastnom prípade

Významný bruselský lekár a dlhoročný propagátor vakcín Michel Goldman podstúpil očkovanie proti Covid a krátko nato začal svoj boj s rakovinou za veľmi podozrivých okolností. Rozhodol sa zverejniť podrobnosti svojho zdravotného stavu, aby sa stali predmetom štúdia odborníkov a žiada ďalší výskum v tomto smere, ktorý by potvrdil alebo vyvrátil jeho podozrenia o škodlivosti Covid vakcíny.

Goldman (67) je profesorom imunológie a farmakoterapie na Slobodnej univerzity v Bruseli, kde založil a vedie Inštitút pre interdisciplinárnu inováciu v zdravotníctve. V nedávnej minulosti šéfoval Iniciatíve pre inovatívnu medicínu, ktorá získala 2 mld eur pre svoj výskum. Tento slávny belgický doktor nedávno vyhlásil, že podozrieva 3. dávku vakcíny z extrémneho zhoršenia jeho rakovinovej diagnózy, no ešte v decembri 2020 verejne odporúčal mRNA vakcíny.

Následne bol diagnostikovaný na rakovinu, konkrétne angioimmunoblastickú T-bunkovú lymfómu. Aj preto sa ponáhľal pre 3. dávku – veriac, že práve jeho imunitný systém potrebuje ochranu vakcíny, keďže začal podstupovať chemoterapiu. No následne ostal nepríjemne prekvapený výsledkom CT skenu. Úplne neočakávane po pár dňoch sa jeho rakovina rozrástla do šialených rozmerov, čo uviedol v rozhovore pre americký The Atlantic. Ten to opísal takto: „Vyzeralo to, akoby niekto spustil ohňostroj v tele Michela,“

Prof. Goldman spolu so svojim bratom Sergeom, tiež vedcom a vedúcim nukleárnej medicíny na Slobodnej univerzite v Bruseli, začali upodozrievať vakcínu. Rakovinové zhluky sa totiž objavili nesymetricky práve okolo pravého podpazušia, teda na strane, kde Michel Goldman dostal 3. dávku. Pritom prvotný CT sken zobrazil rakovinové ložisko pri ľavom podpazuší. Asi nie náhodne, keďže prvé dve dávky dostal práve do ľavého ramena.

V novembri 2021 bratia s kolegami spolu opublikovali prípadovú štúdiu Michelovho prípadu aj s vysvetlením možného mechanizmu: Nakoľko mRNA vakcíny s modifikovanými nukleosidom (Comirnaty a Spikevax) silno aktivujú bunky T-folikulárne pomocné bunky, je dôležité skúmať možný dopad týchto SARS-CoV-2 vakcíny na neoplazmy vplývajúce na tento typ buniek.“ Bratia uzatvárajú, že táto prípadová štúdia „naznačuje, že očkovanie Comirnaty vakcínou môže spúsťať rapídny rozvoj AITL – spomínaného typu lymfómy.“ Žiadajú otvoriť odbornú diskusiu a výskum týchto možných súvislostí.

Už však existuje určitý výskum v tejto oblasti. Na základe telesných skenov zaočkovaných, vrátane tých s rakovinou, sa ukazuje, že sa zvyšuje aktivita lymfatických uzlín v podpazuší na strane, kde je osoba očkovaná. Vo februári 2018 tím výskumníkov Inštitútu pre rakovinovú genetiku na Kolumbijskej univerzite publikoval štúdiu na myšiach s dvoma genetickými mutáciami – tými istými dvoma mutáciami, ktoré sa našli v Goldmanovom nádore – potvrdzujúc, že tieto mutácie vytvárajú predispozíciu pre T-bunky, aby sa zvrhli. Štúdia tiež zistila, že po napichaní myší červenými krvinkami z ovce – experiment, ktorý mal otestovať inváziu mikróbami – u myší sa rozvinul ten istý podtyp lymfómy ako má profesor Goldman.

Konzervatívni a pekne naivní, čo uverili Putinovi

24.02.2024

Hlavné argumenty, prečo mnohí, no nie všetci konzervatívci v Európe a Amerike šíria proruskú propagandu o Ukrajine neuvedomujúc si, že ide o vojnovú propagandu. 1. Ukrajina pod tlakom Západu vycúvala z mierových rokovaní s Ruskom, lebo Západ chce pokračovanie bratovražebnej vojny Slovanov. Pred dvoma rokmi po tom, čo týždne hovorkyňa ruského prezidenta presviedčala svet, [...]

Putinova salámová taktika alebo dá sa veriť Putinovi, že chce denacifikovať len Ukrajinu?

10.01.2024

V roku 2001 Putin vyhlásil, že Ukrajina je svojprávna rozhodnúť sa o pripojení k NATO nezávisle. V roku 2005 to znova zdôraznil Lavrov, že nezávislosť Ukrajiny bude Rusko rešpektovať v otázke NATO. V decembri 2021 dalo Rusko ultimatum NATO, aby sa stiahlo z Ukrajiny a Východnej Európy, t.j. bývalých socialistických republík. Predtým Kremlin zavesil na web Putinov prejav o [...]

Kardiológ na BBC pomenoval príčinu najvyšších nadúmrtí za 50 rokov a stal sa hitom v sledovanosti

31.01.2023

BBC publikovalo nedávno článok o najvyššej úmrtnosti za posledných 50 rokov, ktorú zaznamenali ale až v roku 2022 a ktorá predstavovala o 9% viac ako v roku 2019, tj. 650 000 úmrtí. A hoci na Covid v minulom roku zomrelo 38 000 osôb, čo je podstatne menej ako 90 000 v roku 2020, veľký podiel na nadmernej úmrtnosti v roku 2022 mali nekovidové úmrtia. Najvyšší nárast [...]

vojna na Ukrajine, Časiv Jar

ONLINE: Ukrajina dostala od Nemecka tretí Patriot. Zelenskyj sa poďakoval Bidenovi

22.07.2024 06:10

Ukrajina dostala z Nemecka ďalší systém protiraketovej obrany Patriot. Zelenskyj sa poďakoval Bidenovi za doterajšiu podporu Kyjeva vo vojne na Ukrajine.

majerský, hajko, majerský,KDH

KDH má svoje noty. Čo hovoria na ich priority SNS, Kmec či Drucker? Odborník: Poslanci chcú za štyri roky rýchle výhry

22.07.2024 06:00

Prednosta gynekológie Záhumenský pozná prípady, kedy lekár vďaka svojej výhrade liečbu nepodal a pacientku poškodil. Minister školstva Drucker považuje politizáciu obsahu za škodlivý prístup.

Donald Trump

Trumpov tím nezaháľa: Harrisová je horšia než Biden, vyhlásil. Majú plán 'politického útoku'

21.07.2024 22:24

Republikáni volajú aj po rezignácii z prezidentské­ho postu.

Election 2024 Biden

Biden odstúpil z boja, aby porazil Trumpa. Chce zachrániť demokratov a Ameriku

21.07.2024 21:56

Demokratický prezident Joe Biden sa dnes rozhodol odstúpiť z boja o znovuzvolenie, ale čaká ho ešte posledný zápas.

janatutkova

Pravdu sú schopní prijať len intelektuálne úprimní ľudia. Nech sa páči

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 214015x
Priemerná čítanosť článkov: 5096x

Autor blogu

Kategórie