Založ si blog

Občiansky lockdown kamionistov v Kanade vs propaganda štátneho režimu

Posledné dni protestu kanadských kamionistov v Ottawe priniesli ukážku občianskej neposlušnosti zo strany viacerých aktérov. Kamionisti, vedomí si svojho práva protestovať, síce odmietli odísť, no keď mesto žiadalo odťahové služby, aby ich odtiahli, tie to tiež odmietli. Keď sa policajti podujali kradnúť palivo kamiónom, došlo k nečakanej reakcii. Množstvo spoluobčanov v početných skupinách začalo zásobovať kamionistov palivom. Polícia sa vyhrážala každému, kto pomáha. V centre Ottawy mnohí kamionisti odstránili kolesá na vozidlách, aby nemohli byť odtlačení či odtiahnutí a odmietli odísť. Top video tu.

Premiér sa najprv ukryl do karantény, no už niekoľko dní rieši patovú situáciu. Najprv vytváral tlak na crowdfundingovú platformu GoFundMe, aby zablokovala účet kamionistom, na ktorom získali 9 mil. Dolárov. Spoločnosť pod tlakom nemala zábrany jednoducho tieto peniaze ukradnúť a vyhlásila, že ich dá charitatívnym organizáciam. Napokon však zmenila postoj a peniaze vrátila darcom na účet. Medzitým kamionisti založili nový účet na kresťanskej GiveSendGo (ktorá už aj bola hacknutá), kde vyzbierali od 1.2. skoro 10 mil. USD.

Vďaka finančnej podpore sú skutočne profesionálne organizovaní – od zásobovania, cez stráženie až po právnu ochranu. V týchto dňoch je v noci v Ottawe aj viac ako -20 C, takže bez základného zabezpečenia životných potrieb by to nešlo. Do radov organizátorov sa pridal aj bezpečnostný konzultant Danny Bulford, ktorý pracoval pre kráľovskú kanadskú políciu, ale pre povinné očkovanie z polície odišiel. Mnoho rokov Bulford pracoval práve na osobnej ochrane Justina Trudeau.

Najnovšie na svoj post rezignoval šéf policajtov v Ottawe – po tom, čo pred 3 dňami kanadský premiér Trudeau vyhlásil núdzový stav vraj pre udržanie poriadku a bezpečnosti občanov. Ten síce nikdy od svojho zavedenia do legislatívy nebol vyhlásený a stále nie je jasné, pre ktorý zo štyroch dôvodov ho premiér vyhlásil. Zástupcovia demonštrantov pripomínajú, že odkedy do Ottawy dorazili kamióny, ulice sú čisté a kriminalita nulová, bezpečnosť nie je ohrozená. Kamionisti odhadzujú aj sneh okolo národných pamiatok a odvážajú odpad.

Nový dočasný policajný šéf podľa GlobalNews.ca varuje tých policajtov, ktorí protestujúcich podporujú, že urobí s nimi poriadok, lebo nepatria do bezpečnostných zložiek. Vláda nemá žiadne dôkazy proti protestujúcim. Uchýlila sa k vypnutiu pouličných kamier. Tie ostali celé dni nefunkčné, čo by pre vládu nemal byť taký problém opraviť. Lenže zapnuté kamery by protirečili tomu, čo hovorí vládna propaganda. Mnoho alternatívnych médií prinieslo správy zo súkromných videozáznamov.

V pondelok sa pokojne skončila blokáda mosta Ambasador, ktorý spája Ontário s priemyselným Detroitom. Blokáda trvala 6 dní a polícia ho uvoľnila po rozhodnutí súdu, že treba zakročiť, lebo pre jeho nepriechodnosť dochádza k vyše 300 miliónovej strate denne. Ontário má však ďalších 6 mostov. Keď štát organizuje lockdown, tak ekonomické straty sú v poriadku, no nie keď občania protestujú, ako môžu. Vtedy ekonomické straty sú pre kanadskú vládu dôvod k núdzovému stavu, kedy sú občianske a politické práva jednoducho zrušené.

Politici a média sa od 29. januára, keď historicky rekordný konvoj kamiónov dorazil do Ottawy, predbiehajú v démonizovaní protestujúcich. Premiér, ktorého popularita sa prepadla len na 18%, tvrdí, že „blokujú našu ekonomiku, demokraciu a spoluobčanov“. Iní hovoria o protestujúcich ako o teroristoch mučiacich spoluobčanov, o supramacistoch, hoci v protestujúcom dave sú ľudia všetkých rás a farieb, ďalší to nazývajú okupáciou, štátnym prevratom atď. Protestujúci žiadajú zrušenie povinného očkovania a vládnych obmedzení a sú podporovaní masami.

Od 6. februára je núdzový stav vyhlásený v meste Ottawa. Právni zástupcovia kamionistov z Právneho centra pre ústavné slobody (JCCF) tvrdia, že nie je dôvod pre núdzový stav vyhlásený primátorom mesta: „Primátor Watson nezverejnil žiadne fakty, ktoré oprávňuju jeho zhodnotenie situácie, že kamionisti predstavujú „nebezpečenstvo ohromných rozmerov“. Podľa právnikov práve kamionisti úzko spolupracujú s políciou od začiatku a boli to oni, kto hlásil poškodenia majetku či fyzické útoky. Portál Toronto Sun priniesol video násilného zatknutia 78-ročného pradedka, ktorý len ukázal protestujúcim palec hore a zatrúbil.

No média sa snažili vykresliť protestujúci dav negatívne. Včera britský Guardian priniesol skutočný obraz protestujúcich, ktorých má polícia spratať z mesta. Protestujúci hrajú hokej, postavili skákacie hrady pre deti, majú k dispozícii dve mobilné sauny, holiča, zabezpečenú teplú stravu,… Celý náklad jedla zaviezli aj bezdomovcom. Na Valentína rozdávali policajtom a okoloidúcim ruže. Organizujú pódium s voľnými mikrofónom, kde sa ľudia môžu podeliť so svojim príbehom, ako prišli pre vládne nariadenia o živobytie či svojich blízkych po očkovaní alebo pre zanedbanú liečbu.

Hrozby protestujúcim zo strany štátneho režimu pokračujú – vraj prídu o ŠPZ a poistné, ich firmám zmrazia bankové účty a pod. Finančný fond konvoja chce vláda zamraziť sťaby teroristom. Viacerí celebritní podporovatelia Konvoja slobody na Twitteri zdieľajú výzvu vybrať všetky peniaze z bankových účtov. Beh na banky, ktoré nedržia ani 1% vkladov v hotovosti, by mohol privodiť finančnú krízu a tlak na vládu. Kamionisti tvrdia, že sú pripravení na stupňujúci sa tlak vlády. Porušovanie zákonov políciou zažívali doteraz, keď napr. nelegálne zatýkala ľudí s prázdnymi kanistrami. Svoje poslanie vidia v boji za slobodu pre svoje deti a vnúčatá. Stali sa nielen inšpirujúcim hnutím, ale i nočnou morou pre politikov, ktorí sa tvárou tvár pracujúcej triede zrazu menia na diktátorov…

Konvoj slobody podporil aj najbohatší muž planéty Elon Musk a množstvo svetových celebrít a amerických politikov. Podobný konvoj sa ešte len chystá z Kalifornie do Washington, D.C. a FBI už údajne monitoruje jeho organizáciu. Keď však násilnosti Black Lives Matter boli v legitímne, prečo by nemal byť pokojný protest kamionistov? Iniciatívy tohto typu vznikli aj v Európe. V Paríži sa polícia vyhrážala trestom odňatia slobody na 2 roky tým, ktorí sa konvoja slobody zúčastnia. Napriek tomu na severe krajiny vyrazili kamionisti z viacerých miest do Štrasburgu. Konvoj slobody vo Viedni však bol zakázaný pre environmentálne dôvody. Aj Belgicko dalo stopku konvoju slobody.

Kardiológ na BBC pomenoval príčinu najvyšších nadúmrtí za 50 rokov a stal sa hitom v sledovanosti

31.01.2023

BBC publikovalo nedávno článok o najvyššej úmrtnosti za posledných 50 rokov, ktorú zaznamenali ale až v roku 2022 a ktorá predstavovala o 9% viac ako v roku 2019, tj. 650 000 úmrtí. A hoci na Covid v minulom roku zomrelo 38 000 osôb, čo je podstatne menej ako 90 000 v roku 2020, veľký podiel na nadmernej úmrtnosti v roku 2022 mali nekovidové úmrtia. Najvyšší nárast [...]

Polovica Američanov verí: Príčinou náhlych úmrtí sú Covid vakcíny podľa renomovaného prieskumu

16.01.2023

Uznávaná prieskumná agentúra Rasmussen Report tento mesiac opublikovala výsledky svojho prieskumu naprieč politickým spektrom amerických voličov. Telefonicky a online opýtaných o veľkosti reprezentatívnej vzorky 1000 Američanov kontaktovali 28.-30. decembra s uvádzanou chybnou odchýlkou +/- 3%. Takéto boli odpovede na nasledujúce otázky: „Ako je pravdepodobné, že [...]

Asi najdôležitejšia štúdia o Covid vakcínach s možným vysvetlením, prečo Covid nikdy neskončí

05.01.2023

Nová nemecká štúdia, publikovaná v časopise Vedecká imunológia mala byť v titulkoch koncoročných správ, pretože odhaľuje nové a značne rozrušujúce poznatky o imunitnej reakcii po boostri proti Covid-19, ktoré vysvetľujú, prečo vo viacerých krajinách Európy vidíme v štatistikách negatívnu efektívnosť vakcíny, tz tendenciu očkovaných sa nakaziť. Dnes je [...]

Balón

V obci Veľká Čierna núdzovo pristál balón, poškodil elektrické vedenie

30.05.2023 20:00

V čase letu sa na palube nachádzalo desať pasažierov a jeden pilot.

Drony / Moskva /

USA nepodporujú útoky na území Ruska, sústreďujú sa na pomoc Ukrajine

30.05.2023 19:52

USA zhromažďujú informácie o tom, čo sa stalo v Moskve, kde prvýkrát od ruskej invázie na Ukrajinu boli dronmi zasiahnuté civilné objekty.

Miroslav Wlachovský / Zbigniew Rau /

Wlachovský: Nikto na Slovensku zrejme nechce, aby Rusko bolo jeho susedom

30.05.2023 19:28

Šéf slovenskej diplomacie ocenil, že slovenská vláda urobila dôležité rozhodnutia v záujme SR i celého regiónu – napriek tomu, že nie každý občan s nimi súhlasil.

Bratislava politika vláda

Nová vláda získava dôveru pomaly. Stav je nerozhodný, Ódor má na konte 2 áno, 2 nie a 2 možno

30.05.2023 19:05

O výsledkoch rokovaní má premiér informovať súhrnne až po absolvovaní všetkých stretnutí. Skóre je zatiaľ neurčité 2:2:2. Na rade sú ešte OĽaNO a Za ľudí.

janatutkova

Pravdu sú schopní prijať len intelektuálne úprimní ľudia. Nech sa páči

Štatistiky blogu

Počet článkov: 40
Celková čítanosť: 174440x
Priemerná čítanosť článkov: 4361x

Autor blogu

Kategórie