Založ si blog

Občiansky lockdown kamionistov v Kanade vs propaganda štátneho režimu

Posledné dni protestu kanadských kamionistov v Ottawe priniesli ukážku občianskej neposlušnosti zo strany viacerých aktérov. Kamionisti, vedomí si svojho práva protestovať, síce odmietli odísť, no keď mesto žiadalo odťahové služby, aby ich odtiahli, tie to tiež odmietli. Keď sa policajti podujali kradnúť palivo kamiónom, došlo k nečakanej reakcii. Množstvo spoluobčanov v početných skupinách začalo zásobovať kamionistov palivom. Polícia sa vyhrážala každému, kto pomáha. V centre Ottawy mnohí kamionisti odstránili kolesá na vozidlách, aby nemohli byť odtlačení či odtiahnutí a odmietli odísť. Top video tu.

Premiér sa najprv ukryl do karantény, no už niekoľko dní rieši patovú situáciu. Najprv vytváral tlak na crowdfundingovú platformu GoFundMe, aby zablokovala účet kamionistom, na ktorom získali 9 mil. Dolárov. Spoločnosť pod tlakom nemala zábrany jednoducho tieto peniaze ukradnúť a vyhlásila, že ich dá charitatívnym organizáciam. Napokon však zmenila postoj a peniaze vrátila darcom na účet. Medzitým kamionisti založili nový účet na kresťanskej GiveSendGo (ktorá už aj bola hacknutá), kde vyzbierali od 1.2. skoro 10 mil. USD.

Vďaka finančnej podpore sú skutočne profesionálne organizovaní – od zásobovania, cez stráženie až po právnu ochranu. V týchto dňoch je v noci v Ottawe aj viac ako -20 C, takže bez základného zabezpečenia životných potrieb by to nešlo. Do radov organizátorov sa pridal aj bezpečnostný konzultant Danny Bulford, ktorý pracoval pre kráľovskú kanadskú políciu, ale pre povinné očkovanie z polície odišiel. Mnoho rokov Bulford pracoval práve na osobnej ochrane Justina Trudeau.

Najnovšie na svoj post rezignoval šéf policajtov v Ottawe – po tom, čo pred 3 dňami kanadský premiér Trudeau vyhlásil núdzový stav vraj pre udržanie poriadku a bezpečnosti občanov. Ten síce nikdy od svojho zavedenia do legislatívy nebol vyhlásený a stále nie je jasné, pre ktorý zo štyroch dôvodov ho premiér vyhlásil. Zástupcovia demonštrantov pripomínajú, že odkedy do Ottawy dorazili kamióny, ulice sú čisté a kriminalita nulová, bezpečnosť nie je ohrozená. Kamionisti odhadzujú aj sneh okolo národných pamiatok a odvážajú odpad.

Nový dočasný policajný šéf podľa GlobalNews.ca varuje tých policajtov, ktorí protestujúcich podporujú, že urobí s nimi poriadok, lebo nepatria do bezpečnostných zložiek. Vláda nemá žiadne dôkazy proti protestujúcim. Uchýlila sa k vypnutiu pouličných kamier. Tie ostali celé dni nefunkčné, čo by pre vládu nemal byť taký problém opraviť. Lenže zapnuté kamery by protirečili tomu, čo hovorí vládna propaganda. Mnoho alternatívnych médií prinieslo správy zo súkromných videozáznamov.

V pondelok sa pokojne skončila blokáda mosta Ambasador, ktorý spája Ontário s priemyselným Detroitom. Blokáda trvala 6 dní a polícia ho uvoľnila po rozhodnutí súdu, že treba zakročiť, lebo pre jeho nepriechodnosť dochádza k vyše 300 miliónovej strate denne. Ontário má však ďalších 6 mostov. Keď štát organizuje lockdown, tak ekonomické straty sú v poriadku, no nie keď občania protestujú, ako môžu. Vtedy ekonomické straty sú pre kanadskú vládu dôvod k núdzovému stavu, kedy sú občianske a politické práva jednoducho zrušené.

Politici a média sa od 29. januára, keď historicky rekordný konvoj kamiónov dorazil do Ottawy, predbiehajú v démonizovaní protestujúcich. Premiér, ktorého popularita sa prepadla len na 18%, tvrdí, že „blokujú našu ekonomiku, demokraciu a spoluobčanov“. Iní hovoria o protestujúcich ako o teroristoch mučiacich spoluobčanov, o supramacistoch, hoci v protestujúcom dave sú ľudia všetkých rás a farieb, ďalší to nazývajú okupáciou, štátnym prevratom atď. Protestujúci žiadajú zrušenie povinného očkovania a vládnych obmedzení a sú podporovaní masami.

Od 6. februára je núdzový stav vyhlásený v meste Ottawa. Právni zástupcovia kamionistov z Právneho centra pre ústavné slobody (JCCF) tvrdia, že nie je dôvod pre núdzový stav vyhlásený primátorom mesta: „Primátor Watson nezverejnil žiadne fakty, ktoré oprávňuju jeho zhodnotenie situácie, že kamionisti predstavujú „nebezpečenstvo ohromných rozmerov“. Podľa právnikov práve kamionisti úzko spolupracujú s políciou od začiatku a boli to oni, kto hlásil poškodenia majetku či fyzické útoky. Portál Toronto Sun priniesol video násilného zatknutia 78-ročného pradedka, ktorý len ukázal protestujúcim palec hore a zatrúbil.

No média sa snažili vykresliť protestujúci dav negatívne. Včera britský Guardian priniesol skutočný obraz protestujúcich, ktorých má polícia spratať z mesta. Protestujúci hrajú hokej, postavili skákacie hrady pre deti, majú k dispozícii dve mobilné sauny, holiča, zabezpečenú teplú stravu,… Celý náklad jedla zaviezli aj bezdomovcom. Na Valentína rozdávali policajtom a okoloidúcim ruže. Organizujú pódium s voľnými mikrofónom, kde sa ľudia môžu podeliť so svojim príbehom, ako prišli pre vládne nariadenia o živobytie či svojich blízkych po očkovaní alebo pre zanedbanú liečbu.

Hrozby protestujúcim zo strany štátneho režimu pokračujú – vraj prídu o ŠPZ a poistné, ich firmám zmrazia bankové účty a pod. Finančný fond konvoja chce vláda zamraziť sťaby teroristom. Viacerí celebritní podporovatelia Konvoja slobody na Twitteri zdieľajú výzvu vybrať všetky peniaze z bankových účtov. Beh na banky, ktoré nedržia ani 1% vkladov v hotovosti, by mohol privodiť finančnú krízu a tlak na vládu. Kamionisti tvrdia, že sú pripravení na stupňujúci sa tlak vlády. Porušovanie zákonov políciou zažívali doteraz, keď napr. nelegálne zatýkala ľudí s prázdnymi kanistrami. Svoje poslanie vidia v boji za slobodu pre svoje deti a vnúčatá. Stali sa nielen inšpirujúcim hnutím, ale i nočnou morou pre politikov, ktorí sa tvárou tvár pracujúcej triede zrazu menia na diktátorov…

Konvoj slobody podporil aj najbohatší muž planéty Elon Musk a množstvo svetových celebrít a amerických politikov. Podobný konvoj sa ešte len chystá z Kalifornie do Washington, D.C. a FBI už údajne monitoruje jeho organizáciu. Keď však násilnosti Black Lives Matter boli v legitímne, prečo by nemal byť pokojný protest kamionistov? Iniciatívy tohto typu vznikli aj v Európe. V Paríži sa polícia vyhrážala trestom odňatia slobody na 2 roky tým, ktorí sa konvoja slobody zúčastnia. Napriek tomu na severe krajiny vyrazili kamionisti z viacerých miest do Štrasburgu. Konvoj slobody vo Viedni však bol zakázaný pre environmentálne dôvody. Aj Belgicko dalo stopku konvoju slobody.

Minister Mikulec, Hlavné správy nešírili nenávisť a nepravdu o utečencoch z Ukrajiny!

03.03.2022

Vláda asi potrebovala prekryť včerajšie nariadenie o povinnom ubytovávaní a prevážaní utečencov, preto sa včera rozhodla zablokovať portál Hlavné správy – podľa ministra Mikulca vraj pre dezinformácie o utečencoch. V ten deň mi tam vyšli práve dva články na túto tému, ktoré ako dôkaz svojvoľnosti tejto cenzúrychtivej vlády uverejňujem tu. Ten prvý bol až [...]

Digitálne peniaze programovateľné vládou s obmedzeniami, čo si môžete kúpiť – už za rohom

01.03.2022

Imigračná kríza v Európe môže byť zámienkou zaviesť digitálne ID a odstrihnutie Ruska od Swiftu zas môže ochromiť finančný systém. Vojna spôsobí ešte vyššiu infláciu, ekonomické problémy a potom príde spásonosné riešenie, ktoré globálne elity už dlho pripravujú. Zavedenie digitálnej meny. Posledný podcast Joe Rogana, ktorý je posledný mesiac [...]

Americké a britské úrady skrývajú covid štatistiky, lebo odhaľujú klamstvá o účinnosti vakcín?

25.02.2022

New York Times v článku „CDC nepublikuje veľké množstvo covid dát, ktoré zhromažďuje“ prináša priznanie hovorkyne CDC (Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb), že dôvodom boli obavy z dezinterpretácií ich účinnosti. Tento mesiac podobné rozhodnutie odoprieť verejnosti informácie urobila vláda Škótska, ktorá doteraz zverejňovala podrobné štatistiky, s výhovorkou, [...]

Francúzsko požiar hasiči oheň dym

Chorvátski hasiči bojujú s lesným požiarom na Hvare, vyžiadal si už jednu obeť

07.08.2022 22:06

Požiar krátko ohrozoval obytné oblasti v blízkosti mesta Stari Grad.

Biden

Americký Senát schválil Bidenov sociálny a klimatický balík

07.08.2022 21:56, aktualizované: 22:11

Balík podľa demokratov prinesie pokles emisií skleníkových plynov, zníži ceny liekov a prinúti korporácie a bohatých jedincov platiť viac na daniach.

Taiwan / Fregata / Raketa /

Taiwan po vojenských cvičeniach Číny obnovuje lety cez svoj vzdušný priestor

07.08.2022 19:08

Taiwan bude aj naďalej smerovať lety a lode mimo oblasti čínskeho vojenského cvičenia pri svojom východnom pobreží.

Izrael, Palestínčania, Gaza,

Palestínski džihádisti potvrdili dohodu o prímerí s Izraelom

07.08.2022 17:06, aktualizované: 21:16

Súhlas s dohodou, ktorú sprostredkoval Egypt, už predtým vyjadril Izrael.

janatutkova

Pravdu sú schopní prijať len intelektuálne úprimní ľudia. Nech sa páči

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 130043x
Priemerná čítanosť článkov: 4484x

Autor blogu

Kategórie