Založ si blog

Záver množstva štúdií reinfekcie: Prirodzená imunita prekonaných je lepšia ako napichaná imunita

Až 27-násobne lepšia je ochrana prekonaných pred covidom ako ochrana opichaných 2 dávkami Pfizer vakcíny – vyšlo v štúdii, publikovanej izraelskými výskumníkmi koncom augusta minulého roka. Výskum realizovali od júna do začiatku augusta (pri nástupe ich letnej Delta vlny) a porovnavali mieru nakazenia 700 tisíc jednotlivcov v 3 skupinách – zaočkovaných dvoma dávkami, prekonaných bez očkovania a zaočkovaných po prekonaní jednou dávkou, pričom očkovanie alebo prekonanie sa uskutočnilo v januári-februári 2021.

Vedci zistili, že zaočkovaní mali 13-násobne vyššiu šancu nakazenia Deltou a 27-násobne vyššiu šancu symptomatického priebehu (tj Covid-19) ako tí s prirodzenou imunitou po prekonaní. Riziko hospitalizácie bolo 8-krát vyššie u dvakrát zaočkovaných ako u prekonaných. Autori štúdie na záver konštatujú: „Táto analýza ukazuje, že prirodzená imunita predstavuje dlhšie trvájúcu a silnejšiu ochranu proti infekcii, symptomatickému ochoreniu a hospitalizácii pri Delta variante SARS-CoV-2 v porovnaní s imunitou navodenou očkovaním 2 dávkami BNT162b2.“

Obdobné priznáva aj článok v časopise Science z 26.8.2021: “Izraelci, ktorí ochorenie prekonali, mali viac ochrany pred Delta variantom koronavírusu než tí, ktorí dostali vysoko účinnú vakcínu proti covid-19… novopublikované dáta ukazujú, že kto raz bol nakazený SARS-CoV-2, mal oveľa menšiu pravdepodobnosť znovunakazenia Deltou, rozvoja príznakov alebo potreby hospitalizácie pre ťažký covid ako zaočkovaní, ktorí predtým ochorenie neprekonali.”

V júli 2021 to potvrdili aj štatistiky z Izraela, kde titulky v médiach hlásili takýto stav z nemocníc: 40% hospitalizovaných sú po očkovaní 2 dávkami, kým len menej ako 1% sú tí, ktorí ochorenie prekonali. Medzitým vieme, že aj očkovaní 3. dávkou sa už dostávajú do nemocnice s covidom.

Napriek tomu medicínske autority stále odporúčajú očkovať sa aj po prekonaní a to dokonca len niekoľko týždňov po prekonaní. Pritom ešte štúdia z 15. 3. 2021 uverejnená v časopise Clinical Infectious Disease potvrdila skvelú ochranu aj po 8 mesiacoch od prekonania ochorenia a spochybnila potrebu očkovania jednou dávkou.

Štúdia zahŕňala 150 325 pacientov, ktorým PCR test potvrdil COVID-19 od 12.3. 2020 do 30.8. 2020. Tí boli následne testovaní až do 24.2.2021, aby sa sledovala mieru ich reinfekcie. „Ochrana, ktorá poskytovala predchádzajúca infekcia, bola 81,8% (95% interval dôvery [CI], 76.6-85.8) a proti symptomatickej infekcii 84.5% (95% CI, 77.9-89.1). Táto ochrana sa zvyšovala v čase.“

Výskumníci uzavreli: „V tejto štúdii jedného zdravotného systému, predchádzajúca infekcia sa ukázala, že poskytuje vysokú mieru ochrany proti symptomatickej infekcii ako aj ťažkému ochoreniu na najmenej 8 mesiacov. Vo svetle týchto zistení ako aj pre ďalšie dôkazy o trvácnosti imunity po prekonaní by malo CDC prehodnotiť odporúčanie o očkovaní tých, ktorí infekciu prekonali. Na základe tejto štúdie, pacienti so známou históriou infekcie by mali zvážiť odklad očkovania najmenej na 8 mesiacov, čím uvoľnia vakcíny pre ochranu viac zraniteľných.“

Štúdia, publikovaná v júni 2021, skúmala kumulatívny výskyt reinfekcie u vyše 52 tisíc amerických zdravotníkoch. Ani jeden z 1359 predtým nakazených neočkovaných zdravotníkov znova neochorel na covid po 5 mesiacoch a preto konštatovala ako záver „nepravdepodobnosť prospechu z kovid očkovania u tých, ktorí SARS-CoV-2 infekciu prekonali.

V júni publikovaná štúdia Cleveland Clinic o zdravotníkoch, ktorí boli často vystavení vírusu, potvrdila, že po prekonaní ani jeden z nich nebol testovaný ako pozitívny znova. Autori skonštatovali, že „jednotlivci, ktorí boli nakazení SARS-CoV-2, pravdepodobne nebudú mať žiaden prospech z očkovania proti Covid-19.“ Viaceré štúdie potvrdili, že to platí aj pre tých, ktorí mali len mierny priebeh. O tom ďalší blog.

Ani pri Alfe to nebolo iné. Výskumníci v Rakúsku zistili 40 reinfekcií u 14 840 prekonaných z prvej vlny (0,27%) a 253 581 infekcií u 8 885 640 obyvateľov (2,85%), čo predstavuje mieru 0,09… relatívne nízkej miery reinfekcie SARS-CoV-2 v Rakúsku. Ochrana po prekonaní ochorenia je porovnateľne vysoká s najvyšším odhadmi účinnosti vakcín – tvrdili už vtedy vedci. Dodatočne, hospitalizácie sa vyskytli len u 5 zo 14 840 prekonaných (0,03%) a smrť u jedného, čo predstavuje 0,01%.

Už v decembri 2020 britská štúdia s grantom od Welcome Trustu konštatovala, že viaceré štúdie potvrdili zanedbateľnú mieru znovunakazenie po prekonaní ochorenia po 6 mesiacoch. Medzitým však vyšli desiatky novších štúdií, ktoré sledovali mieru reinfekcie alebo ochranu pamäťovej imunity a zistili obdobie viac ako 12 mesiacov a najnovšie štúdia ukazuje ochranu 20 mesiacov. Napriek tomu politické rozhodnutie v Európe tlačiť prekonaných do očkovania po 6 mesiacoch je čisto politické a nie založené na vedeckých poznatkoch ako sme ukázali.

Konštatuje to aj prof. Marty Makary z John Hopkins Univerzity a šéfredaktor odborného portálu Medpage v článku pre Washington Times už v septembri: „je ok mať nesprávne vedecké hypotézy. Ale keď nové dáta dokážu, že sú chybné, je treba ich zmeniť. Žiaľ, mnohí politici a zdravotní úradníci sa už príliš dlho držia hypotézy, že prirodzená imunita poskytuje nespoľahlivú ochranu proti covid-19 – čo už rýchlo veda vyvrátila.“ A potom uvádza štúdie, ktoré som tu už spomínala.

EÚ už testuje digitálne ID v spolupráci s bankami – Sloboda či útok na slobodu?

24.11.2022

V EÚ sa spúšťa digitálny ID pilotný projekt pod názvom EU digitálna peňaženka za účasti bánk a technologických firiem, ktoré poskytujú aj biometrické rozpoznávacie dáta tváre. Plán je zaviesť digitálnu peňaženku s digitálnym eurom do roku 2024. Už budúci rok bude prijatá legislatíva, jasné špecifikácie a štandardy. Každá členská krajina dostane 12 mesiacov na [...]

Gates i britský premiér majú zainvestované do digitálneho ID, kritici varujú pred nočnou morou

15.11.2022

Gatesova nadácia v septembri oznámila, že venuje 200 miliónov do projektov digitálneho ID zo sľúbených 1,27mld do globálnych zdravotných a rozvojových projektov, ktoré majú podľa nadácie zahŕňať digitálnu verejnú infraštruktúru, „vrátane databázy občianskych registrov, prepojenia platobných systémov, digitálneho ID a systémov na zdieľanie dát“ s cieľom [...]

Belgický profesor imunológie upozornil na možný súvis mRNA vakcín a rakoviny na vlastnom prípade

06.10.2022

Významný bruselský lekár a dlhoročný propagátor vakcín Michel Goldman podstúpil očkovanie proti Covid a krátko nato začal svoj boj s rakovinou za veľmi podozrivých okolností. Rozhodol sa zverejniť podrobnosti svojho zdravotného stavu, aby sa stali predmetom štúdia odborníkov a žiada ďalší výskum v tomto smere, ktorý by potvrdil alebo vyvrátil jeho podozrenia o [...]

Rusko Ukrajina Vojna Mobilizácia Čiastočná Branci

Demobilizovaný ruský študent: Dostal som starú pušku, delili sme sa aj o spací vak

29.11.2022 06:10

Študent, ktorého prepustili z radov proruských jednotiek na Ukrajine, tvrdí, že k dispozícii mal pušku zo sovietskej éry.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Estónci nabádajú EÚ zdvojnásobiť výdavky na obranu

29.11.2022 05:55, aktualizované: 07:17

Viac ťažkých zbraní Ukrajine, vyššie výdavky na obranu v Európe, navrhujú pobaltské a škandinávske štáty. Kyjev chce transformátory a protivzdušnú obranu.

americké vojnové lode, USS Chancellorsville

Zahnali sme americký krížnik, tvrdí Čína

29.11.2022 05:46

Čínska armáda v utorok uviedla, že v Juhočínskom mori zahnala americký krížnik s riadenými strelami.

koľajnice, zmena

Rakúske vlaky sa vracajú do normálu, varovný štrajk železničiarov sa skončil

29.11.2022 05:35

Osobnú i nákladnú vlakovú dopravu obnovia v utorok v Rakúsku po ukončení varovného štrajku tamojších železničiarov.

janatutkova

Pravdu sú schopní prijať len intelektuálne úprimní ľudia. Nech sa páči

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 151961x
Priemerná čítanosť článkov: 4221x

Autor blogu

Kategórie